Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Részletre fizethető házat...

Részletre fizethető házat hogyan értik?

Figyelt kérdés
Találtam egy pár házat, melyhez oda van írva hogy pl; az ár 20%-át kell kifizetni, ezek után a részletfizetés megoldható. Édesanyám azt állítja, hogy ez úgy működik, hogy a banktól felveszünk hitelt, kifizetjük a házat és a banknak fizetjük részletbe. De akkor minek írják oda?

2014. dec. 22. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen. Bérleti díjként, a tulajnak a ház vételárát fizetitek, mintha a banknak fizetnétek.


Általában olyan házaknál szokás ez, amit nem tudnak eladni hosszú ideje, a tulaj meg szabadulna tőle.

2014. dec. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
21%
Mit minek írnak oda? A közvetítő cégnek szerződése van egy bankkal, aki jó esetben kicsit olcsóbban adja a hitelt az adott ingatlanra.
2014. dec. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.:) Arra gondoltam, hogy minek írják oda hogy ha banknak fizeted a részletet (egyénileg is meg lehet oldani a hitelt) , de így már érthető hogy szerződésük van.
2014. dec. 22. 13:24
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ingatlan hirdetések mellett található havi részletek csak tájékoztató jellegűek. Arra szolgálnak, hogy kb tudd, ha hitelt veszel fel a vásárlásra, kb milyen havi részletekkel számolhatsz, de sajnos ez gyakran megtévesztő is, mert sokan tényleg azt hiszik, a tulaj adja részletre.
2014. dec. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!