Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Anyósom miatt gondban vagyunk,...

Anyósom miatt gondban vagyunk, ugyan is a upc-nél és a t-home-nál is tartozás van. Nem lett fizetve így neki kell kifizetni és az a baj hogy nagyon sok összegről van szó és 35 hetes terhes vagyok és nem tudom hogy mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
2012. nov. 20. 14:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Céget megkeres és részletfizetést lebeszél. Ennél többet nem lehet kihozni belőle. A tartozás , az tartozás. Nem fogják eltörölni semmi ok miatt.
2012. nov. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Neki kell kifizetni, ahogy írtad is. Te miért lennél gondban?
2012. nov. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát fizesse ki, ha az ő tartozása. Ha tudtok neki segíteni, és meg is érdemli, akkor persze segítsetek. A babához gratulálok, de jelen kérdéshez nem hiszem, hogy köze lenne.
2012. nov. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Kinek van tartozása? Milyen összeg? Mi az, hogy mitévő legyél 35 hetes terhesen?


Annyira összefüggéstelen ez az egész, írd le normálisan!

2012. nov. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
83%
miért olyan fontos leírni hogy hány hetes terhes vagy?mi köze van a problémához?miért a te problémád?együtt éltek vagy mi?ha nem akkor leszar.d mert anyósod problémája.
2012. nov. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Anyósotokkal egy ingatlanban laktok?


Ha nem akkor az ő gondja, bírósági ítélet után végrehajtó lefoglalhat tulajdonában levő ingóságokat vagy jelzálogot tehetnek a tulajdonát képező ingatlanra.

2012. nov. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor foglaljuk össze: Anyósodnak tartozásai vannak, és mivel ő nem tudja fizetni, ezért a férjed kötelességének érzi rendezni az anyja tartozását. Gondolom azért írtál ide, mert már jogi lépéseket akarnak tenni a tartozás miatt. A terhesség meg úgy jön ide, hogy a kérdező nem feltétlen örül, hogy teszemazt százezreket kell kiadniuk a kezükből úgy, hogy lassan megérkezik a trónörökös.


Persze, javíts ki, ha tévedek.


Szép dolog, ha segíteni szeretne az édesanyján, sajnos egyre gyakoribb, hogy ilyen helyzetbe kerülnek az emberek.

A mama szólt, hogy gond van, még amikor kisebb problémát jelentett volna az orvoslása? A tartozás kifizetése mennyire terhelne meg titeket? Ha a gyerek érdekeit veszélyeztetné, akkor igazán sajnálnám az anyósomat, de nem fizetném ki a tartozását. Részletfizetésre van lehetőség? Úgy talán meg lehetne oldani, hogy csak kipótoljátok a fizetnivalókat, hogy mégse haljon éhen a mama sem. Férjed egyedüli gyerek? Tud a mama olyantól segítséget kérni, akinek mondjuk nem most áll a feje tetején minden? (Igen, egy gyerek érkezését megelőzően és követően is a feje tetején áll minden, mert egy gyerek sosem annyiba kerül, mint eleinte számolgatja az ember.)


Ha a férjed mondjuk olyan, hogy titeket akkoris háttérbe szorít a problémával szemben, ha titeket sodor a kétségbeesés szélére, nos.. te leszel az önző és gonosz és boszorkány mindenki szemében, ha nem akarod hagyni. Ezt a részét mondjuk tapasztalatból tudom.


Én úgy csinálnám, hogy annyit, amennyit esetleg nélkülözni tudtok, kifizetnék, a többire meg megmondanám, hogy sajnos nekünk sincs több, ez van. Így is segítettetek. Ha a mama hisztit csap, hogy nem ő a legfontosabb, annyit nem adnék. Ha a férjed így is minden áron ki akarná fizetni.. Ööö.. Végülis, engedhetsz és lehetsz hülye, mint én, de elgondolkodtatna, hogy mi fog még jönni az évek során és meddig tolerálnám..

2012. nov. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Ha jól értettem és a mama tartozása: először is adja el a mama a tv-jét, az biztos meglesz egy alapösszeg, és valószínűleg úgyse lesz egy ideig pénze előfizetésre. (Helyette járhat könyvtárba, az ingyenes szórakozás.) Ha nem elég a tv ára, a fennmaradó összegre lehet kérni részletfizetést. Ezt is kérje mihamarabb, mert minnél tovább húzza, annál jobban halmozódnak majd a kamatok. Lehet egyezkedni, hogy akkora összeget fizessen havonta, amennyit tud, bár lehet kicsit tovább fog így tartani, de majd máskor előre tervez.
2012. nov. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Fejtsd már ki bővebben! Kinek a tartozása? Mi köze ennek ahhoz, hogy 35 hetes terhes vagy?
2012. nov. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy ha vannak félre értések, de csak 250 karaktert engedett a gép.Amúgy mikor a párom még ott lakot anyósomnál akkor az anyósom szeretett volna kábel tv, internetet és a párom a nevét adta hozzá , mert ő nem tehette meg, így most mi szívunk, mert az párom nevén van mind a kettő és most babát várunk és inkább arra költöm a pénzt mert ő fontosabb nekem, de anyósom meg nem kérdezte volna hogy vagy mondta volna hogy mennyetek intézkedni és amennyit kell részletbe fizetni akkor felesbe megoldjuk. Ezért próbáltam volna ide írni.
2012. nov. 21. 11:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!