Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Osztrák hitel,2éve nincs...

Osztrák hitel,2éve nincs fizetve és nem történik semmi!?

Figyelt kérdés
Osztrák hitelt vettünk fel testvéremmel 2,5 éve.Pontosabban én csak adóstársnak mentem el neki.A hitelt testvérem nem is fizette,viszont azóta sem történt semmi(2éve!!!).Emellett már több egyéb tartozását is ráterhelték a házra,de még arról sem jött levél hogy a hitelszerződést felmondták volna.Hogyan van ez?Jobb esetben már más bank a fizetésemet is letiltotta volna?Van erre valami jogi dolog,hogy ezt megusszam?Gondolom logikus hogy testvérem tartozását nem szivesen fizetem ki.Tud valaki valamit hogy mitől lehet ez a számomra teljesen érthetetlen dolog?Minden bank a pénzét akarja...
2010. febr. 4. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Erre én is kíváncsi lennék,az én rokonaim is osztrák banknál vettek fel hitelt amit nem fizetnek már több mint egy éve,néha jön egy levél de nem magyarul aztán semmi.Mire várnak?
2010. febr. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha már nem is jelentkezik egy bank, az a legrosszabb, mert akkor elért az ügy a jogi szakaszba, aminek az átfutási ideje nem 2 nap, hanem akár hónapokat, éveket is igénybe vehet. Én a helyedben felkeresnék egy osztrák jogban jártas ügyvédet és sürgősen felvenném a bankkal a kapcsolatot, mert megúszni ilyet nem lehet sajnos.
2010. febr. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen én is nagyon furcsálom, hisz úgymond túl nagy a csend. Na de hogy még olyan levél sem érkezik hogy felmondták a hitelt... Ha meg elindult volna a jogi procedúra feltételezem arról már tudnék. A birósági végrehajtók ennyi idő alatt már bőven megtalálják az embert. Vagy tévedek?
2010. febr. 5. 19:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Tegnapi 15:39 vagyok.

Esetleg nem lehet, hogy azóta megváltozott a címed és ezért nem kapsz semmit? A testvérednek sem érkezett semmi levél? Mondjuk ez tényleg furcsa. Nézd meg esetleg a szerződési feltételekben, hogy te, mint adóstárs nemfizetés esetén mivel számolhatsz. Remélem kaptatok magyar nyelven, vagy tudtok németül, hogy ezt meg tudjátok nézni. Magyarországon azért már biztosan kaptál volna levelet, de lehet, hogy ez a szerződés egy kicsit más mint az itthoniak, az adóstárs is lehet, hogy másként felel, máskor keresik meg az ügyfél nem teljesítése esetén. Hátha az "apróbetüs" részből több infót kapsz.

2010. febr. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Testvérem sem kapott semmit ez a furcsa.! A címem valóban megváltozott, de pl kb 1 éve a földhivatal "megtalált". Küldött egy tulajdoni lap másolatot hogy az euro változás miatt mennyi most a hiteltartozás! Valóban a szerződést kellene teljes egészében értelmezni!
2010. febr. 7. 09:57
 6/7 anonim ***** válasza:
ismét a 15:39 vagyok. Magyarországon általában a szerződésekben kikötik, hogy amennyiben változik a lakcímetek, akkor be kell jelenteni. Ha ezt nem teszitek és a leveleitek "elköltözött" jelzéssel érkeznek vissza akkor van olyan lehetősége a bankoknak, hogy a lakcímnyilvántartó hivataltól kikérik az éppen aktuális címeteket, tehát előbb-utóbb megtalálnak, viszont az osztrák bank szerintem nem fordulhatott a magyar lakcímnyilvántartóhoz ilyen ügyben. Remélem a szerződési feltételekben is találtok valami okosat.
2010. febr. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem számlám volt az osztrákoknál, és -1000 euroval hagytam ott, elköltöztem más országba. Ez lassan 5 éve volt. De! Volt egy fényképezőgép, amit szintén az osztrákoknál vettem egy boltban hitelre, és mikor azzal elmaradtam, mindjárt megtaláltak a külföldi címemen is érdekes módon... Azt, hogy a bank miért nem küldött sosem levelet, nem értem, hisz ha egy másik megtalált, akkor nekik is meg kellett volna, nem? Na, mindegy, remélem 5 év elég idő az elévülésre:)
2010. febr. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!