Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Véletlenül jóval több összeget...

Véletlenül jóval több összeget utaltam át ATM-en az egyik szolgáltatónak. Visszautaltathatom a kűlömbözetet a számlámra?

Figyelt kérdés

#Összeg visszautalás
2015. jan. 11. 10:03
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

te semmiképp!

A szolgáltatón múlik!

2015. jan. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Jóvá írják majd a következő számládon. De írj nekik e-mailt hogy a fennmaradó összeget irják jóvá különben nem biztos hogy automatikusan megteszik.
2015. jan. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egy ismerősömnek duplán küldtek pénzt és kötelezték,hogy fizesse vissza a különbözetet.Nekem is kötelesek visszafizetni?Hiszen az a pénz nem az övüké hanem az enyém...
2015. jan. 11. 12:09
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Te nem tudsz olvasni?!
2015. jan. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De tudok olvasni hiszen akkor nem tudnék az üzenetedre reagálni csak nekem (és szerintem mindenkinek)fontos a pénze és akkor érzi magát biztonságban ha befizette a csekkjeit.Ez nekem most veszélybe került...Ezrt kcsit be vagyok szarva!!Tehát csak segítő üzeneteket vártam.én rontottam el az átutalást de tévedni emberi dolog
2015. jan. 11. 18:36
 6/10 F.Istvan93 válasza:
62%

Mindenféleképpen vedd fel velük, valamilyen formában a kapcsolatot, visszafogják fizetni :)

De ha mégsem tennék, minden poént félretéve, beperelheted őket, csak számolj azzal is, simán megvan az esélye, hogy nem te nyered :\

Nekem egyszer elég sok pénzt utaltak át egy olyan helyről, amihez semmi közöm nem volt. Csak nálunk kiderült, hogy a bank hibázott, mert automatikusan le is vonták egy hét múlva, amit ugye nem tehettek volna meg, ha az ügyfél üti el a számot.

2015. jan. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
51%

A szolgáltatók "visszafelé" nem bonyolítanak pénzforgalmat, soha!

Csak jóváírni és/vagy terhelni tudnak.

Érdemes felhívni a hibás befizetéere a figyelmüket, mert vagy szólnak önként, vagy nem.

2015. jan. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 frencsy válasza:
Nekem az ELMŰ vissza fizetett pár éve! Nem kis összeget! :)
2015. jan. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ha kéred mindenképpen visszafizetik a hibásan utalt összeget. Be kell menni és vissza kell kérni és ennyi. Bíróság? Miért? Sőt ha kártyával fizetsz pl. áruért vagy szolgáltatásért, de nem azt kapod amit szerettél volna csak szólnod kell a bankodnál és visszakapod a pénzedet. A bank fogja kivizsgálni, hogy mi történt.
2015. jan. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Vissza tudják fizetni, és kötelesek is. Csak ez egy hosszú és nem automatikus folyamat, kérvényezni kell. Akkor is ez van, a csop. beszedéssel véletlenül olyan összeget szednek le, amit csekken már befizettél, pl. tartozásnál, de a bürokrácia miatt még ők nem iktatták. Tapadztalatból mondom, az elmütől kaptunk vissza pénzt, postással küldték ki.
2015. jan. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!