Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kérheti-e az eladó, h a lakás...

Kérheti-e az eladó, h a lakás vételárat készpénzben adjam neki? A foglalót így kérte - most jött ezzel is lmf. Bankból ennyit kesben kivenni több, mint 100 ezer Ft.

Figyelt kérdés
Szerintetek mire kell valakinek ennyi készpénz?

2015. jan. 29. 16:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Közös megegyezés kérdése a fizetés módja és nem tiltott készpénzben fizetni.

A 100 ezer forintos becslésedet pedig erősen kétlem. Melyik bank melyik csomagjában vagy és milyen bankkártyád van?

2015. jan. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Ha ingatlant veszel kell, hogy legyen ügyvéded, ő tudja milyen szerződést írtatok, így ezt tőle kéne megkérdezni.


Amúgy szerintem kérheti, miért ne kérhetné.

2015. jan. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Elvileg a szerződésben rögzíteni kéne, hogy milyen formában megy a pénz...
2015. jan. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Ő kérheti, te meg mondhatod, hogy nem akarod. Aztán majd megegyeztek valamiben.
2015. jan. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A folyószámláról történő KP felvétel díja kb 1%, tehát ha valóban 1M Ft-ról van szó és nem elírtad, akkor ez 10.000Ft körüli összeg.

Ha nem tudod kikerülni a KP felvételt, jobban jársz, ha felemeled a maximumra a kártyás felvétel limitedet és automatából veszed ki a pénzt több részletben, ez olcsóbb.

2015. jan. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Az esetek döntő többségében a kp felvét díjának felső határa maximalizálva van. Mennyi pénzről lenne szó? Melyik banknál.vagy? Egyébként kérheti.
2015. jan. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem 10m+ összegről van szó, ezt nehézkes lenne ATM-ből felveszegetni, lehet nem is lenne olcsóbb.

A szerződést kell megnézni, ha abban átutalás van, akkor kérheti, de nem vagy köteles a kérést teljesíteni.

2015. jan. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%
6. Mióta a tranzakciós adó maximumát eltörölték a kp. felvételre vonatkozóan, jellemzően a banki jutalék maximuma is megszűnt, hiszen nyilván nem akarnak a bankok ezen bukni.
2015. jan. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
40%
Befektetési számlákon például nincs tranzakciós illeték. Ha valóban ilyen nagy összegről van szó, akkor nem tudom elképzelni, hogy valaki mezei folyószámlán tartsa.
2015. jan. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszön a segítőkészségeteket! Természetesen a foglalót oda tudtam adni, ATM -ből 2x díjmentesen fevettem. A z e-bankomon keresztül ingyenesen tudnék az eladónak utalni tetszőleges összeget. De a 10 milla kesben - 100 ezer feletti levonással járna. Még nincs szereződés.Erről az ügyvéddel meg nem beszéltem.
2015. jan. 30. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!