Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tudok tenni, ha 2007-ben...

Becsibp kérdése:

Mit tudok tenni, ha 2007-ben felvettem a Cofidistől 200. 000 Ft-ot, havi 7490 Ft-tal fizetem, és még mindig tartozom nékik majdnem 100. 000Ft-tal. Hova tudok menni bejelenteni ezt? Mert szerintem ez NAGYON nem normális dolog.

Figyelt kérdés
2015. febr. 4. 08:57
1 2
 11/13 Koplárovics Béci ***** válasza:

Nem fog tetszeni: gondolom pénzügyi analfabétaként (ne haragudj a szóért, nem sértésnek szánom, nagyon is sokan vannak ilyenek az országban) belementél olyanba, amit nem nagyon értettél, csak annyit tudtál, hogy pénz kell. Aztán addig már eljuthattál, hogy hitelnél akár a többszörösét is vissza kell fizetni, főleg ha olyan rossz konstrukciót választasz (vagy nem választasz: egyszerűen arra van lehetőséged), akkor fen nevezett tulajdonságod miatt még inkább elástad magad. És a bank végig csak tartja magát a szerződéshez, aminek bár a tizedét sem értetted, aláírtad. Innentől kezdve, főleg hogy meg is szegted a szerződést a nemfizetéssel nem tudsz hová fordulni. Legalábbis valószinűleg a bank semmi jogszerűtlent nem tett. A bank elsődleges célja a haszonszerzés, ők nem a Máltai Szereteszorgálat.

És nem mondom azt, amit sokan, szintén a fent nevezett tulajdonságuk miatt szajkóznak, hogy "hitelt soha". Nekem is van. 5 év alatt kb a 1.5-szeresét fizetem vissza. Te ~10 év alatt fogod az ötszörösét. Viszont nekem a törlesztő nem úgy van megállapítva, hogy a kamatokra is épphogy elég legyen, nem az volt a szempont, hogy a lehető legkevesebbet kelljen fizetni. Választhattam volna hasonlóan rossz konstrukciót, mint a tiéd.

2015. febr. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Koplárovics Béci a pénzügyi szakértő :D
2015. febr. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
Nem vagyok pénzügyi szakértő. Csak a számokat elég jól ismerem és tájékozottnak tartom magam. Az emberek többsége a kettő közül egyiket sem mondhatja el magáról, ez tapasztalat.
2015. febr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!