Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamenta áthidaló kölcsönnél...

Fundamenta áthidaló kölcsönnél az adós társnál mit néznek?

Figyelt kérdés

Kölcsönt szeretnék felvenni. A szerződéses összeg 4 millió lenne a megtakarítás 1,6 millió körül van állami támogatással együtt. Annyit tudok, hogy a kezesnek és nekem is minimál bére kell legyen minimum és legalább 3 havi munka viszonya, ezenkívül nem lehet bár listán.

Az adós társ édesanyám lenne, aki nyugdíjas, netto 130 ezer a nyugdíja 59 éves. Vagy esetleg az édesapám neki netto 120-130 körül van a keresete 53 éves. Csak van 2-3 banki törlesztésük és egy provident kölcsönük is, de rendesen fizetik őket.

A lakás amit venni szeretnék 4 és 5 millió forint körül lenne majd.



2015. febr. 19. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden bankban ugyanazokat vizsgálják adósnál, adóstársaknál is, tehát számít a jövedelem, az életkor és a meglévő hitelek is. Nem hangzik túl jól, hogy több hitele is van a szülőknek, ezért légy óvatos, mindenképpen részletes előszűrés javasolt.


Mennyi kp-d van a vásárláshoz?

Megkötötted már a Fundát? Ha igen, mióta fizeted?

Neked is van jövedelmed?

2015. febr. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Van két másik lakás kassza megtakarításom ami nem sokára lejár abból lesz 2,6 millió. Azokat 4 éve fizetem. Ezt az új megtakarítást most kötöttem meg és ha minden igaz 3 havi befizetés után igényelhetném az összeget.

Az én jövedelmem bruttó: 163 ezer. Egy cetelem bankos hitelem van kb 250-300 ezer forinttal, de törlesztem azt is rendesen.

2015. febr. 19. 10:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezek szerint Neked összesen 1,3-2,3 M Ft hitelre lesz szükséged attól függően, mennyi lesz a vételár és ezt a hitelt egy újabb LTP-vel ki is fogod tudni fizetni 4-5 éven belül.


Ebben az esetben neked nem a Fundamenta áthidaló hitele lenne a legjobb több okból.


Mivel a lehetséges adóstársaknak több hitele is van, célszerű lenne őket kihagyni és inkább olyan bankot választani, ahol egyedül is hitelképes vagy.

Egy normál banki hitel igénylése olcsóbb, mert minimálisak az induló költségek és ott is kaphatsz 5 évre fixált havi részletű hitelt, amit a végén végtörlesztesz a most kötött fundáddal.

2015. febr. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ez egy hasznos tanács.
2015. febr. 19. 12:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Mivel az ingatlan várhatóan kis értékű lesz és a netto jövedelmed is elég alacsony, az OTP lesz a legesélyesebb, ahol egyedül is hitelképes lehetsz. A legjobb, ha az Otthonteremtési kamattámogatott hitelt választod hosszú futamidővel, mert ott úgy végtörleszthetsz a Fundádból a 3. évtől, hogy az összes induló kedvezményt nem kell utólag visszafizetned.
2015. febr. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!