Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szeretnék az A-hitelről...

Szeretnék az A-hitelről részletes infókat kérni, mi a helyzet, ha meghal az adós? Van az A-hitelnek bármilyen biztosítása? Mi az A hitel másik neve, vagy úgymond, típusa?

Figyelt kérdés

Az A hitel is személyi kölcsön?


Nos, az a helyzet, hogy édesanyám elhunyt Augusztusban.A hagyatéki eljárás most lett meg nemrég.Volt az Otp-nél A hitele, tartozása.Sajnos a nyugdíjfolyósító a bejelentésem ellenére nem csak az augusztusi, hanem a szeptemberi nyugdíjat is utalta anyu kártyájára, amit az OTP tartozás címen azonnal be is nyelt! 65.000 Forintot azonban nem fizettek vissza a nyugdíjfolyósítónak.Lényeg, hogy a jogerős hagyatéki végzés ellenére, nem adtak bővebb felvilágosítást a számlával, kártyával kapcsolatban.Csak állítják, hogy az A hitelre nincs biztosítás, nincs semmi, azt az adós örökösének vissza kell fizetni.

Csakhogy mi van az örökösi jogommal?? Nekem is jogom lett volna anyám nyugdíjához és abból részletre is kifizethettem volna az adósságot, erre sem adtak lehetőséget.Ráadásul meg akarták magyarázni, hogy az A hitel az nem áruhitel és nem is személyi hitel, akkor mi?!

Igaz, a közjegyző megmondta, hogy valószínű ez lesz, hogy nem akarnak majd fizetni és több körben is harcba kell szállni, hogy elismerjék az igazam.Hát így is lett.Esetleg valami infót tudna valaki?

Ügyvédet fogok fogadni, az már biztos, csak nincs türelmem addig várni, gondoltam, hátha addig is valaki tudna valamit javasolni!Hiába guglizok, pont az A hitelről semmi konkrét, részletes leírást nem találok.


2015. febr. 4. 16:32
 1/1 A kérdező kommentje:

Egy 2014-es tájékoztatón ott áll, hogy automatikus groupama biztosítás jár a 2010 júli 17 előtt kötött folyószámlahitelekhez is.

Ezt az otp ügyintéző orra alá dugtam, de leszerelt azzal, hogy az 2013-ban megszűnt.És különben is, szerinte az A-hitel nem folyószámla hitel.

Már annyit sikerült találnom infót, hogy igenis, az a hitel is folyószámla hitel.Kamuzik az otp??

2015. febr. 4. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!