Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 10év után 21990. -ből 627872....

10év után 21990. -ből 627872. -? Sose értesítettek! Részletek lent!

Figyelt kérdés

Elég érdekes esettel szembesültem a napokban.


Végrehajtótól kapta levelet,miszerint az egyik bank 627872 forintot követel rajtam. Utánaérdeklődtem mi lehet ez. Ma kaptam a választ. Még 2004-ben felvettem egy áruhitelt 21990 forintot. Én azt hittem kifizettem. A több,mit 10 év alatt én se egy felszólítást,se egy levelet nem kaptam a banktól. Az tény,hogy költöztem az évek folyamán,de mindig az adott lakhelyen be voltam jelentkezve és szerintem így megtaláltak volna ha akarnak. A mostani levélben felajánlottak részletfizetést,hogy írjak egy összeget,mennyivel tudnám vállalni. De max 5000-rel,mert más hitelem is van,így meg életem végéig fizethetném...


Most ilyen esetben mit tehetek? Tényleg a 21990 forint kölcsönöm helyett több,mint 600000.-et kell visszafizetnem? Esetleg arra nincs mód,hogy valahol reklamáljak,hogy legalább faragjanak az összegből?


A válaszokat előre is köszönöm!


2015. febr. 24. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:

nem hinni kell, hanem előbányászni a papírt amivel igazolod, hogy te a hitelt visszafizetted.


Amúgy meg be kell menni és érdeklődni, ez mi, küldtek e értesítést meg akármi, tudják e bizonyítani, mert ha nem, akkor elévült.

2015. febr. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Igazolnod kell, hogy visszafizetted.

2. 10 év alatt csoda, hogy csak ennyire nőtt a tartozásod, és nem háromszor ennyire.

3. Ha elköltöztél, be kellett volna jelentened a banknak. Ez valószínűleg a hitelszerződésben is benne van, és gondolom kizárták az elévülést arra az esetre, ha azért nem tudnak felszólítani a megadott címeden, mert elköltöztél. A bank ugyanis nem nyomoz/nyomozhat utánad.

2015. febr. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem 10 napod van a banknak jelezni az adataid bárminemű megváltozását.
2015. febr. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Probald megkeresni a bizonylatot, h befizetted, a hitelszerzodest, h mmilyen feltetelekhez volt kotve a hitel. Irj egy panaszleveket a banKnak, Ha eddig nemmkaptal felszolitast akkor miert most kaptad azt. Kerd az osszeg elengedest, hivatkozva arra, h a bank sem jogszeruen jart el es fenyegetozz, hogy a PSZAF.hoz fordulsz.


Egyebkent melyik bank az?

2015. febr. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor ez nagyon furcsa.Ha a bank nem nyomozhat,akkor most hogy találták meg?

Mi van,ha nem találod meg a 10 éves papírokat?Ha nem tudod bizonyítani,hogy befizetted,akkor úgy veszik,hogy nem?

Ez valami mosógép vagy ilyesmi lehetett,ami azóta már rég tönkre is mehetett,meg sincs esetleg,hogy utána lehessen nézni.

Ha küldtek volna felszólítást,a posta továbbította volna,nem?

Még az is jó üzlet lehet a banknak,hogy 10 évig hallgat ,aztán ilyen óriási összeget követel.Akkor inkább nyomozzanak -már amennyire nyomozás megtalálni bejelentett címet- .

Valami nem lehet itt rendben.

2015. márc. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!