Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha adóstárs vagyok egy lakáshi...

Ha adóstárs vagyok egy lakáshitelben, de az akkori párommal megszakadt az életközösség (nem voltunk összeházasodva) és most a mostani párommal összeházasodunk, őt érinti majd az én nevemen is lévő hitel?

Figyelt kérdés
Lakáshitelt vettünk fel az akkori élettársammal közösen. Adóstárs vagyok. Azóta szétmentünk neki maradt a ház mindenestül, én elköltöztem, az indok személyes, de nem más személy miatt, egyébként ez nem fontos. Már van új kapcsolatom és minden rendben van, ha összeházasodom vele, érinteni fogja e őt a lakáshitel bármilyen kötelezettsége a házasság miatt? Köszönöm az ítélkezésmentes segítséget!
2015. febr. 26. 16:45
 1/5 TamásTóth ***** válasza:
90%

Minden a házasság elött szerzett vagyon/adüsság külön tulajdon marad. (tehát ha van egy házad az a tiéd marad akkor is ha összeházasodsz valakivel, ugynez a helyezt a hitellel is)


Tehát az új párodat nem érinti a te hiteled.

2015. febr. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Olyan módon, hogy a közös pénzetekből fizeted az esetleges törlesztést az akkori hiteled miatt.
2015. febr. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

"Azóta szétmentünk neki maradt a ház mindenestül, én elköltöztem,"


Neki maradt a ház, neked meg az adósság, mi? :D

2015. febr. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Rendezni kéne jogilag ezt a helyzetet, még a házasság előtt, annak ellenére, hogy az adósságod a különvagyonhoz tartozik
2015. febr. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2015. márc. 2. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!