Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Halál esetén kinek tartozom?...

Halál esetén kinek tartozom? Vásároltam egy garázst részletre. A garázs a nevemre került. Akitől vásároltam sajnos meghalt de még van 300000Ft-os tartozásom. A fia követeli a pénzt.

Figyelt kérdés
írtunk szerződést és ezt a fia megtalálta. a fia követeli a pénzt én mondom természetesen fizetek , csak legyen róla hivatalos papír. megvártuk a hagyatéki tárgyalást de nem hozott semmilyen papírt. most akkor mi legyen? azt akarja mi ketten írjunk egy papírt hogy én neki tartozom. mi a teendő?

2015. febr. 28. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az elhunyt fiának a hagyatéki tárgyaláson be kellett volna nyújtani a te és az elhunyt között megállapodott szerződést, és kérnie kellett volna a közjegyzőt, hogy tegye az örökség részéhez. Ha ezt megtette, akkor nektek nem kell új közös szerződés, hiszen a pénz amivel az elhunytnak tartoztál az örökség részét képezni. Ebben az esetben neked az elhunyt fiának kell kifizetned a pénzt.
2015. febr. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
az örökösöknek tartozol, ehhez viszont hagyatéki végzés kell, ne írj alá semmi más papírt!
2015. febr. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
és ha nincs hagyatéki végzés akkor mit kell csinálnom? elmenjek egy ügyvédhez vagy neki kell lépni hogy hivatalos formája legyen a dolognak? mert most én honnan tudnám hogy volt e valaki más az öröklésben akár testvér akárki. lehet nem is annak adnám a pénzt akinek kellene. vagy ő menjen el ügyvédhez vagy bíróságra? a hagyatéki már meg volt onnan semmi papírt nem kapott ebben az ügyben.
2015. febr. 28. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!