Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelkártyát igényeljek, vagy...

Hitelkártyát igényeljek, vagy van jobb megoldás?

Figyelt kérdés

Szép napot!

A problémám, hogy vezetni tanulok és pótórákat kellett vennem, de nem tudnám befizetni az autósiskolának, mert akkor hiányozna a pénz a „házi kasszából”, viszont vizsga előtt állok. (1 hetem van rá)

A pótórák díja becslésem szerint kb. 50ezer Ft felső hangon. (valószínűleg kevesebb lesz, de jobb biztonságosabban számolni)

Arra gondoltam, hogy kiváltok egy hitelkártyát. Az iskolának a pénz befizetem a hitelkártya segítségével, otthonra pedig a szokásos módon tudnék pénzt hagyni a fizetésemből.

Következő hónapban a fizetésemből visszateszem az egész pénzt a bankba, hogy a türelmi időn belül maradjak, és leveszek a kártyáról 40ezret otthonra. (Tehát 10 ezret „törlesztek” a hitelemből)

Ezt megcsinálom 5 hónapig és vége a hitelnek.

Kérdés:

Ez kivitelezhető a gyakorlatban?

Az autósiskolának gondolom, KP kell, vagy utalás.

Ez kamatmentes?

Ha igen melyik bank jó nekem?



2015. márc. 5. 08:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Ennél csak jobb megoldás van. Tapasztalatból mondom, volt hitelkártyám. Évekig nyögtem a hitelt...

Ha kis összeg kell, vki nem tud kölcsönadni?

Ha mindenképp pénzintézet, akkor ennél kicsit jobb a folyószámlahitel.

Ami a legjobb, az a Provident, ha van rendszeres igazolható jövedelmed. 50 ezerre csak 54600-at kell visszafizetni. De csakis otthoni szolgáltatás nélkül!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ez a legfontosabb!

Megpróbálnak majd rábeszélni az otthonira, hogy az milyen kényelmes neked, de úgy már 82 ezret kéne visszafizetni.

A hitelkártyát soha, semmiképp ne váltsd ki.

Te csak azt hiszed, h 5 hónap alatt visszapakolod. A hitelkártyának alapból magas a kamatozása, de ha kp-ként veszed le, még sokkal-sokkal magasabb. Szerintem ezt nem tudnád kivitelezni, és rosszul jönnél ki belőle. Utána meg ha tudod, hogy ott van, hozzányúlnál, mindig "csak egy kicsit költök róla!", aztán pislogsz.

A Provident igaz, hogy 40 hétre adja minimum, és heti 2050-et kell fizetni, azaz havi 8 ezret kb, de többet bármikor lehet, és letudhatod 5 hónap alatt, az előtörlesztésnek nincs díja.

Nem vagyok providentes üzletkötő, csak mi is igénybe vettük tavaly, mert nem kellett sok pénz, de máshogy nem tudtuk megoldani. És 80 ezerre csak 90-et kellett visszafizetni. 1-2 hét alatt elintéződik és utalnak.

2015. márc. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha van fizetésed, akkor a hitelkártáyánál a folyószámlahitelkeret beállítása is sokkal jobbnak tűnik.

ez rulirozó keret, tehát a beérkező jóváírás mindig feltölti a "lyukat" (otp-nél ilyen az A-hitel, más bankoknál más neve van- keress rá a kondíciós listában).

A hitelkártyának van a legmagasabb kamatozása és van éves- nem kicsi- kártyadíj is, én biztosan nem ezt választanám.

2015. márc. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Hitelkártyánál csak a vele való fizetés esetén érvényes az, hogy (maximum!!!) 45 napig kamatmentesen visszafizetheted (a 45 nap a legjobb eset, a legrosszabb esetben 15!!!! nap). Ha kp-t veszel fel vele, akkor a felvétel napjától kamatozik és nincs lehetőség a kamatmentes visszafizetésre.

Az egyetlen ami szóba jöhet az esetedben, az a folyószámlahitel, amivel a számládon mínuszba tudsz menni. Ez sincs ingyen, ennek is van díja és kamata is, de messze kevesebb, mint a hitelkártyának. Persze ehhez kell, hogy egy ideje számlára kapjad a fizetésedet.

2015. márc. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget...Közben körbejártam a témát és a hitelkártya nem jó nekem, ahogy előttem is írtátok. Érdekes ez a provident, mert amilyen rossz híre van, ahhoz képest a legbarátságosabbnak tűnik. Mert sajnos nincs otp-s bankszámlám, hanem takarékszövetkezetesem van.)
2015. márc. 5. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!