Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Forexen, tőkeáttétellel...

Forexen, tőkeáttétellel kereskedni a mit sem sejtő ügyfelek pénzével, az szemétség?

Figyelt kérdés
:D

2015. márc. 12. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, az. Legális rablás, semmi szabályozás sincs rá, a bróker ott ver át, ahol akar. Semmit nem lehet tenni ellene,csak annyit, hogy inkább el sem kezded. Lottózz inkább.
2015. márc. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most a Buda Cash miatt kérdeztem. Nevetséges az egész, de a Quaestor sem semmi. 15 Milliós saját tőkével 150 Milliárdos kötvénykibocsátás? Mit művelnek az ellenőrző szervek? Egyáltalán működnek még itthon? Hogy történhet meg ilyen?
2015. márc. 12. 19:02
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A kötvénykibocsájtással önmagában nincs gond, a kérdés, hogy mit csináltak azzal a pénzzel.
2015. márc. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
És a legrosszabb, hogy majd megint megússzák. Ennek sem lesz felelőse, mert politikusok is vastagon bent vannak.
2015. márc. 13. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Miért ne lenne gond a kötvénykibocsájtás? Saját tőkét IGEN JELENTŐSEN meghaladó kötvénykibocsájtás, így likviditás-képtelenség jött létre. Nem ismerem a törvényt, de ez nonszensz.
2015. márc. 13. 12:00
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom van-e olyan követelmény, hogy a saját tőke hányszorosát lehet kibocsátani, szerintem nincs, mert a kettőnek nincs is sok köze egymáshoz.


Ha valaki kötvényt vesz, akkor azzal hitelt ad a cégnek.

A kérdés az, hogy mibe fekteti ezt a pénzt a cég és az hogyan fog megtérülni.

2015. márc. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A legnagyobb gond szerintem, hogy a kisbefektetők túlnyomó része nem is tudta, mibe fektet. A legtöbb emberben mindenféle tévhitek élnek. Először is azt hitték, BEVA védelem alá esik a pénzük. Sokan azt sem tudták, hogy ez nem betét, nem államkötvény, hanem egy "szerencsejáték", ahol történetesen már jó előre borítékolva volt a bukta. Nem ez az első ilyen ingatlanbefektetési botrány. Ott volt a Baumag ügy 10 évvel ezelőtt. Ott is úszott sok ember pénze, és azóta sem hoztak ítéletet.
2015. márc. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na jó, de mi van, akkor, ha az ügyfelek tömegesen akarják "beváltani" a kötvényeket? Mint ugye ahogy most is történt.

Meg amúgy is azt hiszem csak 60 milliárdnyi kötvényt bocsájthatnak ki, de valahogy mégis 150 millkó volt kinn...

2015. márc. 13. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!