Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mégsem mennék el állásinterjúr...

Mégsem mennék el állásinterjúra, szemétség, ha nem hívom fel őket?

Figyelt kérdés

Behívtak holnapra, a nő lényegében semmit nem mondott csak hogy ügyfélszolgálati menedzseri állás multinacionális cégnél, majd adott egy weboldalt (ami nem Zepter/OVB volt mert akkor köszöntem is volna el).

Rossz időpontban hívott és nem számítottam rá, úgy emlékszem kérdeztem mi ez de csak elismételte a menedzser szöveget.

Később néztem meg az oldalt és valami tőzsdés dolog lenne, gondolom nekem kell rábeszélni az ügyfeleket a tőzsdézésre. Így pedig nem akarok 3 órát utazni és a jelenlegi munkahelyemről elkéredzkedni.

Kijelezte a számát de nekem nincs pénzem felhívni, ha lenne akkor sem szeretném arra pazarolni, hogy a - gondolom - rábeszélést hallgassam, hogy menjek el mégis.

Nyilván illetlenség nem visszajelezni de ők is ködösítettek, gondolom épp erre játszott, hogy gyorsan elmondja hova menjek, kit keressek, majd leráz egy weboldallal.



2013. ápr. 22. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor hagyd a fenébe! De legközelebb jobban figyelj és ha normális helyről hívnak be, jelezz nekik ha nem tudsz menni.

Talán ebben az esetben nem lesz nekik gond, mert tuti behívtak egy halom embert akit be tudtak fűzni.

2013. ápr. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen helyeken teljesen általános, hogy 'hopp, ketten nem jöttek el'. Szerintem ne törődj vele.


Ilyen esetben akkor érdemes telefonálni, ha olyan cégről van szó, akikkel komolyan tervezel a jövőben.

2013. ápr. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sajnos munka közben hívtak és sok dolgom volt, hirtelen nem is gondolkoztam el rajta csak hogy tapasztalatnak is jó lesz, már rég voltam interjún, "formában kell maradni".


Nem jelentkeztem semmire, valamelyik álláskereső oldalra feltöltött önéletrajzom találták meg. Emiatt is gondolom, hogy tukmálós-ügynökös munka, mert ha valami jó lenne, akkor maguktól is jelentkeznének rá az emberek.

Normális helyekre mindig elmegyek, de az ilyen jellegű "alkalmazottvadászatot" felesleges pazarlásnak tartom.

2013. ápr. 22. 16:27
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Mindenképp illedelmesen közöld velük, hogy sajnos nem tudsz elmenni, mert más ajánlatot kaptál, vagy hasonló. Ha kétszer elismétled nekik, hogy semmiképp sem jó már neked, akkor csak felfogják. A munkaadók gyakran viszajeleznek a közvetítőcégnek, akik ezt nagyon is komolyan veszik.


Bár ilyen "tőzsdéző" pozíciók azonban a nevetséges és "cepter reloaded" kategóriába tartoznak, de nem tudhatod, így is kikkel állnak kapcsolatban.

2013. ápr. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

En is azt mondom, hogy probald meg udvariasan, de Oket felcsorgetve azert kozolni, hogy nem mesz el.

Mindenhol figyelnek minket, mindent tudnak rolunk...ezt ne felejtsd el :( sajnos. Szoval igy van ahogy az elottem szolo is mondta. Lehet hogy visszaigazolnak valahova es megjegyeznek...ez csak a jovore nezve lehet negativ. Egy telefon es kamu szoveg meger ennyit.

2013. ápr. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ma 2x megpróbáltam felhívni azt a számot amin kerestek, de nem vették fel.

Ezek után nem fogok velük többet foglalkozni. Ők se hívtak fel, miért nem mentem el.


Nem tudom, mennyire működik ez a visszajelzős dolog, de akkor pl. az az OVB-s nő se írhatott kedves dolgokat rólam akihez elmentem (nem tudtam, hogy mi lesz), majd 1 óra magyarázás közben-után próbáltam szökni, ő pedig erőszakosan igyekezett ott tartani, beállt az ajtóba, megfogta a kezem, hogy akkor ad kedvezményt, segít kezdeni, csak 1 hétig nézzem meg.

Utána még a lépcsőn utánam szólt, hogy nem tudom mit hagyok ki, meg fogom bánni, milyen pofátlan vagyok, hogy ő mindent elmagyaráz én pedig ki se próbálom.

Zepteres is volt lerázhatatlan -hülye vagy, ha nem próbálod ki- de azok olyan nagyüzemben tolják hogy nem hiszem, hogy később engem értékelgetnének.

2013. ápr. 23. 21:19
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

hagyd a csodába...

egyszer én is elmentem egy ilyen meghallgatásra,

kiderült, hogy egy üres(!) lakást béreltek, ott akartak beetetni, hogy ők milyen jól menő cég ...

2013. ápr. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!