Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy is működik az online...

Hogy is működik az online fizetés a bankkártya adataival? Én eddig még csak átutalást végeztem.

Figyelt kérdés
Online fizetésnél gyakran nem azzal találkozok, hogy meg van adva a számlaszám és utaljam rá az összeget; hanem azzal, hogy adjam meg a bankkártyám számát, a lejárati idejét és még egy kódot, ami a kártya hátulján van. Ha ezt megadom, akkor utána az eladó bankja küld megbízást a vevő bankjának, hogy utalját át a szükséges összeget? Nem veszélyesebb ez, mint ha én indítanám az átutalást? Mi a garancia rá, hogy annyit vesznek le, amennyit kell és nem többet, valamint hogy utána nem vesznek le újra pénzt? Ebay-en szeretnék vásárolni.
2015. ápr. 8. 01:42
 1/3 anonim ***** válasza:
23%

Sajnos ez tényleg veszélyes, de az online fizetések jó része így folyik. Főleg az USA-ban. Ha kiadod az általad említett adatokat, akkor elvileg a kulcsot adod át a bankszámládhoz. Semmi garancia nincs a levett összeg nagyságára, csak a BIZALOM.


Egy közbenső, jóval biztonságosabb út: a PayPal.

2015. ápr. 8. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Koplárovics Béci ***** válasza:

Chatben, üzenetben, e-mailben SEMMIKÉPP sem add meg a kártyád adatait. Senkinek. Olyan oldalakon szabad megadni a kártyaszámot, ahol gyakorlatilag számítógép kezeli (de ez sem lesz 100% biztonságos). A weboldal rendelkezzen érvényes biztonsági tanúsítvánnyal: https legyen a kezdete, vagy a böngésző jelezze, hogy biztonságos kapcsolaton keresztül böngészel, és jelezze, hogy a tanúsítvány érvényes, és valaki (pl VeriSign) érvényesítette a tanúsítványt. Amikor ilyen oldalon jársz, érdemes pl Google-n utánajárni, hogy mások mit írnak az adott oldalról, annak biztonságosságáról.

Többször vásároltam már így kártyával, nem tűnt még el pénzem. Nem feltétlen csak banki oldal lehet, de legyen megbízható. Pl nekem játék havidíj volt beállítva Blizzardnál és Bethesdánál (WoW és ESO), ezek egyike sem közvetlen banki oldal volt. De vásároltam már pl fetöltést és autópálya-matricát is, ott vagy a CIB vagy az OTP oldalán kellett a fizetési adatokat megadni. Külföldi webshopoknál pedig érdemes keresni olyat, ami elfogad pl Paypal fizetést, az egy kicsit biztonságosabb, de ott is kártyával fizetek a gyakorlatban.

2015. ápr. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezért jó a webkártya. Ez egy virtuális kártya a bankszámládhoz. Mindig csak annyi pénzt rakok rá, ami az adott vásárláshoz kell, így esélytelen, hogy többet vonjanak le, és a rendes bankkártyám adataihoz továbbra sem fér hozzá senki.
2015. ápr. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!