Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Forintosítás után a gyűjtőszám...

Forintosítás után a gyűjtőszámla automatikusan megszűnik, vagy a visszaadandó összeggel lenullázzák, és megy tovább?

Figyelt kérdés
Automatikusan megszűnik a gyűjtőszámla, vagy nyilatkozni kell, hogy akarja-e tovább az ember? Levelet még nem kaptunk, de már forintosították a hitelt, és a törlesztő is az új részlet volt, csak nem tudom, hogy ez a valós jövendő törlesztőnk, vagy most is egy része a gyűjtőszámlára ment, tehát ha nyilatkozni kell, hogy nem akarom tovább a gyűjtőszámlát, akkor magasabb lesz a részlet? Van itt olyan, aki árfolyamgátas, és már megkapta az elszámolólevelet is?

2015. ápr. 12. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Megszűnik. Miért menne amúgy tovább? Már nem lesz árfolyamkockázat, így nincs 180 HUF/CHF fölötti tőkerész, amit gyüjtőszámlán kellene gyüjtögetni...Vélhetően ez lesz a törlesztőd gyüjtőszámla nélkül (hiszen ilyen a továbbiakban nem létezik).
2015. ápr. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, én is épp így gondolkodtam, hogy hogy is tudna lenni gyűjtőszámla, mikor nincs árfolyamkülönbözet, tehát vajon mit is tudnának rajta gyűjteni...Viszont a bankban azt mondta a hölgy, hogy majd a kiküldött levélben rengeteg minden lesz, köztük az is, hogy nyilatkozni kell, hogy akarjuk-e tovább az árfolyamgátat. Mondjuk előtte meg épp azt mondta, miután több kérdésünkre nem tudott válaszolni, hogy sajnos nem oktatták ki őket a témában, még egy elszámolólevelet sem láttak, hogy legalább az ügyfelek kérdéseire tudjanak válaszolni.

De nem szeretem az ilyen dolgokat, hónapokon keresztül húzódik, tudni senki nem tud semmit...na mindegy,egyszer csak vége lesz, és akkor minden letisztul, világossá válik...

2015. ápr. 12. 22:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia, első vagyok, én is bankban dolgozok, én sem láttam még elszámolólevelet. De az árfolyamgát biztosan megszűnik, erről nem lehet nyilatkozni...sajnos tényleg úgy van, hogy nagyon homályos az egész, még nekünk is...
2015. ápr. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Igazán megnyugtató olvasni, hogy megszűnik az árfolyamgát mindenféle nyilatkozattétel nélkül, automatikusan. Jó volt, jó volt, de még jobb tudni, hogy nincs még egy hitel a lakáshitelen felül.
2015. ápr. 13. 20:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, volt előnye is, hátránya is...
2015. ápr. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Sajnos nem pontosan úgy van ahogy tudjátok. Most olvastam hogy,továbbra is azt az összeget fizetjük amit 180 forinton számoltak ki,mert állítólag nem haladhatja meg a januári törlesztő részletet a forintosítás utáni első részlet aki korábban gyűjtőszámlával rendelkezett. És ez végig amíg eredetileg tartott a gyűjtőszámla addig így lesz.Vagy bemész és kérni kell, hogy megszűntessék. Tehát automatikusan nem szűnik meg. Remélem érthetően írtam.
2015. máj. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!