Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tartozások fizetése hagyatéból...

Pissedoff kérdése:

Tartozások fizetése hagyatéból? Többi lejjebb. Ha egy egyedül élő személy meghalt, és nem lett bejelentve a szolgáltatóknak (telefon/kabelTV/Internet/stb. ) és azóta is egyre szaporodnak a számlái, akkor azt a hagyatékból automatikusan levonják?

Figyelt kérdés

Ha a közjegyzőnek ezek a tartozások nem lettek bejelentve az örökös által, attól függetlenül is megtudhatják és levonják az örökségből? Ha bejelentem a halált (mielőtt az örökséghez hozzájutok), akkor utána fognak nézni hogy van-e hagyaték, és követelik? Ezek a tartozások utólag derültek ki, és hatalmas összeg lett belőle.

Ha csak azok a tartozások lesznek levonva amik akkor "használatban" voltak az rendben, de miért fizessek olyanért ami nem is volt használva? Ha nem jelentem be a halált, annak milyen következményei lehetnek? Vélemények, tanácsok? Helyemben mit csinálnátok?



#Tartozasok #hagyatek?
2015. febr. 21. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy az örökös? A halálesetnél nem számítottál rá, hogy az elhunytnak közüzemi szerződései vannak, és esetleg be kéne jelenteni a szolgáltatónál? Mert esetleg ők tovább számláznak?
2015. febr. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mit zagyválsz itt össze?!

A közjegyzőnek mi köze van a te internet számládhoz?

Elárulok egy titkot, a szolgáltató nem fogja azt nézni van-e hagyaték!

Ez úgy működik, hogy halotti anyakönyvi kivonattal lemondod a szolgáltatásokat, a tartozást meg kifizeted.

2015. febr. 22. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A halotti anyakonyvet 8 honap mulva kaptam meg, de a szamlak azota is jonnek, miert fizessek 8 honapos szamlakat amik nem is voltak hasznalva? Miert nem kapcsoltak le mindent amikor nem lettek a szamlak kifizetve? Nem tudtok a korulmenyekrol, nem kell ilyen gyorsan itelkezni. Azt szeretnem tudni, hogy ha az orokseget nem kapom meg meg legalabb 6 honapig akkor kivehetik abbol a tartozast ha nem jelentem be? Nem igazsagos hogy olyanert fizessek amirol nem is tudtam es nem is hasznaltam.
2015. febr. 22. 16:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha kikapcsolták volna a netet, az adósságod akkor is fennállna!

8 hónap után kaptál anyakönyvi kivonatot? Addig kinél volt?

2015. febr. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Senkit nem érdekel, hogy nem volt használva. Ha megrendeled a saját nevedre, és aztán nem használod, akkor szerinted nem kell fizetned? Dehogynem. Na ugye.

Ha te vagy az örökös, akkor rajtad fogják behajtani a tartozást előbb vagy utóbb.


De javaslom, hogy még töprengj ezen néhány hónapot, hadd halmozódjon még tovább a tartozásod.

2015. febr. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!