Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Autó hitelt ki kell fízetni,...

Autó hitelt ki kell fízetni, ha a halott édesanyám hamis múnkáltatóival vette fel? Hány év múlva évül el? (2009-ben halt meg)

Figyelt kérdés

Édesanyám meghalt 2009-ben,és még az évben vett hitelre autót,de az soha nem ért haza,rendörségre beadta,hogy el lett lopva.Az ügy le is lett zárva,mert mem találták meg.

Örököltem egy házat töle,mi az ô nevén volt.

A hitelt velem akarják megfízettetni múnkáltatói hamis volt.

Ki kell fízetnem akkor is az autót,vagy annak kell rendezni,ki kiadta a munkáltatóit?Vagy mit lehet tenni ez ellen? Elavulás van ilyen esetben? Már 6-dik éve,hogy felvette az autóhitelt.A temetést teljesen én áltam,de erre nem gondoltam volna,hogy csalók bele vitték ilyenbe.


2015. ápr. 29. 23:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
85%

A hatályos jog szerint, ha valaki az örökséget elfogadja, akkor azzal együtt az örökhagyó hátrahagyott pénzügyi kötelezettségeit is viseli.


Azért persze te nem felelsz büntetőjogilag, hogy édesanyád tudatosan, szándékosan csalt. Akik pedig részesedi voltak még annak a családnak a rendőrség üldözi és ha elfogja, akkor őket magánokirat hamisításért még mindig felelősségre vonhatják bíróságon.

2015. ápr. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
79%

javítás: "...részesei voltak annak a csalásnak"

Fura egy elütés volt.

2015. ápr. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom mi lesz ebből,de mások levét nekem kell meginni,úgy,hogy mit sem tudtam erről,ez kiba....ás
2015. máj. 1. 16:23
 14/15 anonim ***** válasza:
Együttérzésem, valóban alaposan megszívatott édesanyád. Nem maradt más választásod, mint helytállni az ő csalásáért.
2015. máj. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
2015. máj. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!