Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » DEVIZAHITEL-ezt minden érintet...

DEVIZAHITEL-ezt minden érintettnek tudnia kell Szerintetek?

Figyelt kérdés

A mai napon találtam ezekre a dolgokra,hogy pár ember összefogva kiment Brüsszelbe,hogy felnyissa az európai parlamentben ülők szemét.Szerintetek lesz ennek következménye?Vagy a kormányunk szépen elhallgatja ezt is?

Alig egy hónapja történt ,hogy-hogy nem ettől zengenek a híradások???

https://www.youtube.com/watch?v=pawOACd15tA



#OTP #Brüsszel #adós #hitel #devizahitel #adós forintosítás
2015. máj. 3. 15:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Folyamatosan hibázol, amikor következetesen Ft-ról beszélsz, mint tartozásról. A kölcsönöd is devizában kérted, és a fennálló mindenkori tartozásod is devizában áll fenn a szerződés tartama alatt, az annuitás számtani szabályainak megfelelően csökken a mindenkroi tőketartozás. ( középiskolai tanulmányok)


Fent jó, hogy megpróbáltál konkrét adatokat írni, de olyan zavarosra sikeredett a kigyűjtés, a jogcímek, hogy ebben a kusza összeállításban nem lehet kihámozni mi, hogyan történt. Kérdezni is tudni kell, már ahhoz is felkészültségre van szükség, nem csak a válaszok megértésére.


Summa summárum, a bank nem hibázott, nem csalt, és nem csapott be senkit, és tisztességtelen sem volt. Kisebb súlyú hibákat követett el, ( árfolyamrés hibás jogcímen való megjelenítése ) de azok súlya is csekély a megnövekedett jogosan számított terhek mellett .

2015. máj. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es Kommentelö!

Tisztában vagyok ,hogy miként lehetséges ez,csak próbálok rávilágítani,hogy ez így nagyon embertelen és unfair.De lehet,hogy ezt csak én érzem így.

2015. máj. 4. 19:25
 13/19 anonim ***** válasza:
70%

# 4 . : Nem, kedves kérdező, ezt tegyük világossá: te nem naiv vagy, hanem buta.


És azt igyekszel kiharcolni, hogy a butaság mentő indok legyen saját hibáid következményei alóli mentesüléshez. Ha ezzel sikerrel jársz, akkor az ország hamar lehúzhatja a rolót. Imádkozz, hogy törekvésed ne járjon sikerrel.

2015. máj. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

10-es vagyok. Semmi embertelen és unfair nincs abban, hogy egy 20-25 éves lejáratú hitelnél a tőketartozás alig fogy az első években egy annuitásos hitelnél. Ez tiszta matematika, a belinkelt blog pont ezt próbálja elmagyarázni.

Fordított esetben, ha Te 20-25 évre odaadod a banknak használatra a pénzed, részedről jogos elvárás, hogy 2x-3x annyi pénzt vársz a végén, mert ennyi többletet eredményez a kamat. Ugyanez a helyzet a hitelnél is, csak épp fordítva, a bank neked adja oda a pénzét használatra és ő vár vissza 2-3x annyit.

2015. máj. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Szóval rájöttem pár dologra,egy ha valakinek nincs kára ebből az egész dologból,azaz nem vágta öt át a bank illetve a politikusok akkor vajon miért is válaszolt a kérdésemre?Hát mert szépen hasznot húzott ebből ez egészből,avagy a másik lehetőség,valaki ezért súlyos pénteket fizet a kedves kommentelöknek!Ellenkampány,az emberek lehülyézése,butának titulálása.....a legjobb védekezés a támadás ugye?Nos ha én olyan buta vagyok,ahogy itt páran engem lehordanak akkor beszéljenek helyettem közgazdászok,politikusok íme:

https://www.youtube.com/watch?v=Rb14-6K6LXA

Mellesleg megjegyzem,hogy ha tovább embertelen módom tiszteletlenül illetnek ilyen jelzőkkel lépéseket fogok tenni,nekem csak 150 eurómba fog fájni,de a rágalmazónak szerintem többe!Szép napot!

2015. máj. 5. 14:41
 16/19 A kérdező kommentje:
pénteket = pénzeket
2015. máj. 5. 14:46
 17/19 Carragher_x ***** válasza:
"Mellesleg megjegyzem,hogy ha tovább embertelen módom tiszteletlenül illetnek ilyen jelzőkkel lépéseket fogok tenni,nekem csak 150 eurómba fog fájni,de a rágalmazónak szerintem többe!Szép napot!" - Kisebb arc, nagyobb tudás, kevesebb butaság szajkózása s ha ezek teljesülnek, akkor általában az embert automatikusan kevesebbszer nézik hülyének:)
2015. máj. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, 10-es válaszoló vagyok, elmondom a történetemet. 5M Ft CHF hitelt vettem fel ház vásárlásra, majd újabb 5M Ft-ot szintén CHF felújításra 9 éve. Az árfolyam 150Ft alatt volt (!) Matematikából mindig jó voltam, így nem okozott gondot megértenem a konstrukciót, viszont azzal én sem kalkuláltam, hogy az árfolyam még a 300Ft-ot is megfogja haladni, és azzal sem, hogy a bankom szép lassan a kamatomat 5,5%-ról 9,9% emeli. Hőböröghetnék ország-világnak én is, hogy mennyit fizettem már be és még mindig mennyi a tartozásom, csak mivel tudok számolni, értem az okát. Sok mindent tisztességtelennek tartok én is ebben a történetben, többek között a politikusok tudatlanságból, populizmusból fakadó ostoba fellépéseit, értelmetlennek, sőt károsnak tartom a matematikához, pénzügyekhez semennyit sem értő ügyvédek fellépéseit. Hibáztatom viszont a kormányt a rossz gazdaságpolitikáért, a sorozatos baklövéseiért, a valós intézkedések elmaradásáért, hibáztatom a bankokat a méltánytalan kamatemelésekért (a CHF Libor alakulása egyáltalán nem indokolta a kamat emeléseket, sőt csökkenteni kellett volna a hitelek kamatát), hibáztatom magamat is azért, mert nem voltam eléggé óvatos, ugyanis ha egy szerződésbe le van írva, hogy a kamat x havonta változtatható és az is, hogy az árfolyam kockázat az enyém, akkor abban egyedül én voltam a hülye, hogy ennek veszélyét nem vettem eléggé komolyan.

Amit egyáltalán nem hibáztatok, az az annuitásos képlet.

Végül minden jó valamire. Úgy felhúztam magam a saját káromon, hogy megtanultam a hitelek csínját-bínját, kitanultam ezt a szakmát és most már senki nem vesz fel körülöttem úgy hitelt, hogy ne tudná, mit vállal.

2015. máj. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
63%

@ 18 : igen, ez a korrekt, tisztességes, tiszteletet érdemlő álláspont.


A kérdezőnek ezt sokszor el kell olvasnia, és mielőtt másokat vádol tudása hiányában megalapozatlanul, inkább szerényen és tisztelettudóan kellene viszonulni e kérdéskör megítéléséhez.

2015. máj. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!