Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Forintosítással kapcsolatban...

Forintosítással kapcsolatban nem értem az alábbiakat?

Figyelt kérdés
Megkaptam az elszámolást, ami szépen fel van vezetve a havi (illetve jövő februártól az éves) törlesztő részlet. A hitelem jelzálog alapú, szabad felhasználású devizahitel lakáselőtakarékossággal, ami idén októberben jár le, azaz arról volt szó, hogy onnantól kezdve csak a tőkét kell törleszteni, hiszen eddig a kamatot és a kezelési költséget fizettem. Csakhogy erről egy betű sincs az elszámoláson, sőt mindvégig kamat is fel van számítva jövő februártól. Nem értem, de most nem tudok bemenni a bankba, esetleg valaki tudja, mi ez? Így csaknem 10 milliót fogok visszafizetni a 2,5 millió felvett hitelre.
2015. máj. 5. 09:49
 1/3 anonim ***** válasza:

"azaz arról volt szó, hogy onnantól kezdve csak a tőkét kell törleszteni, hiszen eddig a kamatot és a kezelési költséget fizettem"

Ezzel kapcsolatban, Te valamit nagyon félreértettél anno.


Az igaz, hogy eddig csak kamatot és kezelési költséget fizettél a banknak ÉS fizetted a lakástakarékot is, viszont az előtakarékosság betörlesztése után, ha marad még tőketartozásod, onnantól már fizeted arra az összegre a TŐKÉT ÉS KAMATOT is.

Neked az egyik legrosszabb konstrukciód van, ami létezik. Deviza alapú hitel mellé kifejezetten káros volt 8 éves megtakarítási programot kötni. A helyedben megköszönném annak, aki ezt ajánlotta Neked.


Veled az történt, hogy a hiteled tőketartozása nem változott az elmúlt 8 évben devizában, viszont HUF-ban az árfolyam emelkedés miatt az egekbe szökött.

A 8 éves előtakarékosság éves hozama - még az állami támogatással együtt is - kevesebb mint 6%. Ezt előre lehetett tudnin 8 évvel ez előtt is, mert fix. Ez a hozam akkor sem tudta volna kompenzálni a hitelkamatodat és a kezelési költséget, ha nem lett volna az elmúlt 8 évben egy igen durva árfolyam emelkedés és még valószínűleg kamatemelkedésed is többször volt a 8 év alatt. Ezek miatt teljesen értelmetlen, sőt káros megoldás volt a 8 éves lakáskasszát a devizahiteledhez kapcsolni, viszont szép jutalékot kapott érte valaki....

2015. máj. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Abban a cipőben vagyok amiben a kérdező.Így útóltag én is arra a megállapításra jutottam,hogy valószínűleg jobb lett volna olyan hitel ami nem lakástakarékkal kombinált.Sajnos ,hogy így elment az árfolyam nem sokat ér a lakástakarék,különben nem lett volna az rossz konstrukció.A kamatot ezután is fizetned-fizetnünk kell mert arról nem volt szó sehol hogy a lakástakarék beforgatás után a fennmaradó rész kamatmentes. A bankba szinte felesleges bemenned,vagy telefonon amit a levélben küldtek lehet segítséget kérni,vagy levélben.A bankom OTP még.
2015. máj. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 gyooota ***** válasza:
ezeket a hiteleket érdemesebb kiváltani, ha nem több, mint az ingatlan értékének 80%a, és nincs elmaradásod, lehet találni nagyon kedvezőt
2015. máj. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!