Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Passzív KHR-es vagyok és az...

Passzív KHR-es vagyok és az egyik takarékszövetkezetnél azt mondják, ez nem probléma, szerintetek lehetséges hogy valóban nem probléma?

Figyelt kérdés
A KHR sajnos azért lett, mert volt egy szerencsétlen történetem a diákhitellel, ahol mind a DH Központ, mind én hibáztunk, és sajnos felkerültem. Kifizettem a tartozást és átkerültem passzívba, 6 hónapja passzív vagyok. Ennél a takarékszövetkezetnél vezetem a számlámat 12 éve és azt mondják, ha egyébként megfelelünk majd a hitel feltételeinek, a passzív KHR nem akadály.

2015. máj. 6. 10:35
 1/4 A kérdező kommentje:
A lényeg lemaradt: házat szeretnénk vásárolni és ehhez lakáshitelre lenne szükségünk.
2015. máj. 6. 10:36
 2/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
Nem probléma... csak egy kicsit magasabb kamatra kapod a hitelt, mint a "jó"(nak tűnő) ügyfelek.
2015. máj. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Esetleg még valaki? Tapasztalatok?
2015. máj. 7. 04:04
 4/4 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

Nincs lehetőség előbírálatra?

Központi vagy fióki döntés van? Ha fióki, akkor célszerű az illetékessel egyeztetni.

Tapasztalatból tudom, hogy nem jó dolog, ha valaki csak egy banknál hitelképes, ráadásul tapasztalatból tudom azt is, hogy szemrebbenés nélkül képesek némely esetben félretájékoztatni az ügyfeleket is, majd indoklás nélkül elutasítani a hiteligénylést. (tisztelet a kivételnek és az is lehet, hogy jó indulatú az ügyintéző és nem direkt vezet félre)

Én a helyedben vagy döntéshozóval egyeztetnék vagy kérném, hogy írásban válaszoljanak a kérdésemre...

De tegyük fel, hogy írásban leírja az ügyintéző, hogy a passzív khr nem probléma. Ha elutasítják, akkor kb azt írják le majd, hogy a bírálat során kockázatosnak minősültél és óvakodni fognak attól, hogy kimondják, hogy a passzív khr volt az oka....

Ha így állsz, akkor a foglaló kifizetéséhez írd bele legalább feltételnek, ha a hitel nem jön össze, akkor a foglaló visszajár.

2015. máj. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!