Létezhet ilyen az Erste bankos hitelnél, vagy csak egy nagy lehúzás megint ez hitelátszámolás? Valaki valami ôtlet? Lehet ez ellen valamit tenni? Esetleg pereskedésnek van értelme?

Figyelt kérdés
Erste banknál felvett szabad felhasználású jelzálog hitelem van,3milliót vettem fel 2008 év kôzepén,fundamentás konstrukcióval kombinálva,10éves futamidôvel.eddig 48-55ezer forint kôrul fizettem havonta,ebbôl a funda az mindig fix 20500Ft volt.Most kijôtt ez az elszámoló levél,és kb 1000frankot irtak jóvá (kb.250ezer forint) de ezután ért meglepetés,mivel 8év után a funda betôrleszti a megtakaritott ôsszeget,addig 26ezer fix lesz a tôrlesztô,tehát kb egy év,és ezután a maradék 2évet havonta kb. 95EZERREL KELL TôRLESZTENEM!!!amit egyszeruen nem tudok elképzelni sajnos hogy fogom kifizetni.De azt pláne nem szeretném hogy az utolsó két év miatt vegyék el a lakásunkat:((

2015. máj. 8. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem is értem, amit leírtál.

Inkább scanneld be az elszámolólevelet, és megszakértjük neked.

2015. máj. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát 2008-óta fizetek havi 30ezer forintot a jelzáloghitelre,és plusz fix 20500forintot a Fundamentának.10 éves a futamidô tehát 2018ban jár le.A fundamenta betôrleszti 8év lejárta után az addig megtakaritott ôsszeget,azzal gondolom csôkkenti a tôkét,és a hátralevô 2évben kb 100Ezer forinttal kell tôrlesztenem.Remélem igy érthetôbb volt,de ha még se akkor szivesen bescannelem azon ne múljon:)
2015. máj. 8. 23:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Én sajnos tökéletesen értem, amit írtál és azt is meg tudom mondani, mit érdemes tenni.

Először leírom, mi történt veled. A Te hiteled egy úgynevezett kombi hitel. Ekkor a bankba csak a kamatokat fizeted, a tőketartozásod tehát állandó (devizában), a tőke kifizetéséhez neked a Fundamentánál gyűlik a tőke, ami viszont HUF és fix. Előre tudható, mennyi lesz a végén a megtakarítás, mert erre van egy táblázat, ha kéred, el tudom küldeni. Kb 2,6M Ft-od lesz ott 1 év múlva.

A probléma nálad az miatt keletkezett - és ezt sajnos már évek óta előre lehetett tudni, hogy így lesz - hogy a hiteled tőketartozása idő közben az árfolyam emelkedés miatt jelentősen megnőtt.

Úgy sejtem, Te kb 3M Ft-ot vettél fel CH alapon. 2008-ban brutál alacsony volt az árfolyam, 150Ft alatti, most meg 256Ft-tal forintosították a tartozásod.

3M/150= 20.000Chf, ez most 5,12M Ft. Ebből levonjuk a most visszakapott 250E Ft-ot és a 2,6M Fundás megtakarítást, Neked még mindig marad kb 2,27M Ft tartozásod, amit a hátralévő rövid futamidő alatt kellene kifizetned, ezért ugrik egekbe a törlesztőd. Ez így valóban sokkoló, de sajnos semmi köze az ERSTE-hez, ez bármelyik bankban így lenne a Fundás kombis-devizás probléma miatt. Óriási hiba volt devizás hitelt 8 éves megtakarítási programmal kombinálni, de úgy látom, elég sokan belefutottak ebbe.

Mit javaslok? Sajnos a tartozásod nem fog csökkenni az elkövetkező évben, tehát Te csak annyit tudsz most tenni, hogy akár házon belül, akár egy másik bankban kiváltod a hiteledet egy hosszabb lejáratú annuitásos hitellel, majd 1 év múlva beletörleszted a 2,6M Ft megtakarítást és utána a maradék tőkét kifizeted tovább kamatokkal együtt.

Én ebben az egészben azt tartom a legnagyobb bűnnek, hogy aki ezt a hiteltípust ajánlotta neked, évek óta tudnia kell, hogy nagy bajban leszel, ha lejár a megtakarításod, de nem szólt és a bankokat is bűnösnek tartom ugyanezért, no meg azért is, hogy lazán kiküld egy ilyen levelet ahelyett, hogy behívna és segítene megérteni, majd megoldani ezt a problémát.

2015. máj. 9. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez egy nagyon hasznos és érthetô válasz volt és amit nagyon kôszônôk,pontosan úgy van ahogy leirtad,az ôsszegek a tôke stb stb.Az igazsághoz hozzátartozik az is hogy akinél felvettem ezt a hitelt annak idején az már sajnos régóta nem dolgozik a bankban,de persze ez nem változtat a helyzetemen,illetve rengetegszer voltaam azota a bankba hogy lekérdezzem a havi tôrlesztô stb mivel már nem a fizetésembôl vonják,hanem mindig utalgatom a havi ôsszegeket.És miután megkaptam ezt az elszámoló levelet,azonnal rohantam a bankba,csak hát épp dolgozik egy 25éves lányka ott,akinek sztem fingja sincs ezekrôl a dolgokról,magamat is beleértve természetesen,de én nem is próbálok a bankos szakmában elhelyezkedni:),meg két 50év kôruli Hôlgy aki meg nem rég van ott.Tehát tuti a "banda"és egyik se ajánlott fel semmit,ebbôl azt is értelmezem hogy semmi kôzuk a bankos szakmához,csak ezeket a kôtelezô dolgokat tudják,Csak azt tudták mondani hogy jaj de sajnáljuk,de sajnos ez nem az ô hibájuk.Na persze természetesen az én hibám mivel én vettem fel a hitelt,persze nem baj hogy szinte rá voltam kényszerulve,és muszályból vettem fel,még ha nem is értettem hozzá annyira ezekhez a hitelekhez mi jó és mi nem.Meg ha látom hogy el fogok esni nyilván nem lépek oda!Mindenesetre nagyon kôszônôm a válaszokat!
2015. máj. 10. 00:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!