Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamenta lakáskassza megtaka...

Fundamenta lakáskassza megtakarítást bármely pénzintézet lakáshitel ajánlatához hozzá lehet csapni? Melyik jelenleg a legkedvezőbb?

Figyelt kérdés
Igazából nem nagy összegre lenne szükség, mert más megtakarítás is van mellette, de úgy néz ki, csak nem tudom kikerülni a hitelt, még akkor sem, ha csak viszonylag kevés kell, de akkor sem mindegy, mennyi az annyi, meg mik az ígéretek, és néztem több ajánlatot, plusz a Fundamenta saját kalkulációját ugyanarra az összegre, azért vannak eltérések, és nem biztos, hogy a saját ajánlatuk a legjobb.
2015. máj. 11. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Igen, minden lakáscélú hitelt elő-, vagy végtörleszthető bármelyik lakáskassza programmal, de hogy Neked melyik bank melyik hitele lenne a jó és melyik lakáskasszát érdemes mellé csapni:), azt csak akkor tudnám megmondani, ha konkrétumokat is írsz.

Pl mennyiért veszel lakást, mennyi lesz a hiteligény, mennyi a jövedelmed, mióta dolgozol, folyószámlára kapod-e a béred, hány éves vagy, egy-, vagy több lakáskasszára is van lehetőséged?

2015. máj. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Van egy felső határ, de nem tudom, végülis az lesz-e a vége vagy sikerül-e alkudni, még csak most nézem a lakásokat, szülő segítene fizetni, mindkettőnknek rendszeres jövedelmünk van és számlára jön a pénz. Kb. a nézett lakásárak negyede, amivel ki kellene pótolni a meglévő megtakarításokat.

Fundamentához van egy ismerősöm, tőle kértem egy kalkulációt, elvileg hamarosan azt tudni fogom, de azért más ajánlatok is érdekelnek.

2015. máj. 11. 20:32
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy banki hitelnél azért fontosak a konkrét adatok, mert nem mindegy, hogy az ingatlan 20M Ft fölött, vagy alatt van, lényeges a hiteligény nagysága, mert sok banknál sávos a kamat és jelentős kamatkedvezményeket adnak a bankok, ha a bér elér egy szintet. (A magas jövedelműeknek sokkal kedvezőbb kamaton van hitel, mint a pl a minimálbéreseknek)


Írok egy példát:


Van most egy olyan 10 éves futamidejű, fixen 4,99% kamatú hitel, ahol csak annyi a feltétel, hogy 300E Ft-os jóváírás érkezzen havonta a folyószámlára (ez lehet több tételből is és nem kell, hogy bér legyen).

Ez a hitel garantáltan jobb kamatú most bármelyik Fundamentás ajánlatnál, mert ott az áthidaló hitelek kamata mind magasabb ennél és még a lakáskölcsönnél is kedvezőbb, mert igaz, hogy a kamat ott 3,9%, de az 1% kezelési költség még erre rájön, ami nem egyenlő egy 4,9%-os hitelkamattal, hanem magasabb.

Az már csak hab a tortán, hogy ennek a hitelnek nincsenek induló költségei, tehát a bank visszatéríti a becslés és a közjegyzői díjat, nincs folyósítási jutalék és nincsenek tullap költségek sem, mert takarneten a bank díjmentesen lekéri. Még lehet tovább fokozni a hitel előnyeit azzal, hogy ebbe a hitelbe is lehet Fundamenta megtakarítást kombinálni, tehát a 30% állami támogatással akár teljes egészében ki lehet ütni a hitelkamatot.


Ha nem vállalható a 300E Ft-os havi jóváírást, annak is lehet kedvező megoldásokat találni, de adatok hiányában továbbra sem tudok tippet adni.


Majd írd meg, milyen ajánlatot kaptál a Fundástól, kíváncsi vagyok rá:)

2015. máj. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
És megint ferdít, mint rendesen. Kérdező, van egy javaslatom: Fordulj szakemberhez, itt csak kontár és részrehajló tanácsot kapsz.
2015. máj. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Fordultam szakemberhez, többhöz is, csak érdekelt. Részemről lezártam. Amit én a konkrét esetemben megtudtam, az derült ki, hogy a legjobb, ha a Fundamenta berkein belül maradok. Nem kaptam jobb ajánlatokat. Már csak egy lakást kell találni.
2015. máj. 22. 00:11
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Kedves Kérdező, leírnád a konkrét ajánlatot, amit kaptál a Fundamentától?
2015. máj. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem.
2015. máj. 22. 14:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Van, aki nem ért magyarul...
2015. máj. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!