Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Valaki írna a paypass-ról,...

Valaki írna a paypass-ról, hogy működik, mert ahogy halottam nekem veszélyesnek tűnik?

Figyelt kérdés
Azt halottam, csak oda kell érinteni valami paypass olvasó felülethez és akkor nem kell semmi kódot írogatni meg ilyenek! Ez szép és jó, de ha elhagyom?

2015. máj. 14. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Semmivel sem veszélyesebb a bepötyögős kártyahasználatnál.

Ha nem akarod használni, szólsz érte.

2015. máj. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Ha elhagyod, akkor elhagytad. Amig le nem tiltatod, addig tranzakcionkent 5000 forintjaval siman vasarolnak vele, mert valoban csak egy erintes kell.
2015. máj. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
A hagyományos kártyával is tudnak vásárolni, ha elhagyod. Fel kell hívni a bankot és le kell ilyenkor tiltani.
2015. máj. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
5000ft feletti vásárlásnál kér csak kódot, tehát ahogy írták, ha elhagyod, apránként le tudják vásárolgatni a számládról a pénzt amíg le nem tiltod.
2015. máj. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Ha van paypass, ha nincs, a kártyán minden információ szerepel ahhoz, hogy neten vásárolni tudjanak vele. Nem, a PIN kódot nem kell ismerni hozzá... Ezért kell baromira vigyázni a kártyára, a havi megélhetéshez szükséges összeget tartani azon a számlán, amihez a kártya kapcsolódik, és ha ellopják azonnal le kell tiltani.
2015. máj. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos a PayPass-os hitelkártyáknál már nehezebb a helyzet. Mivel ott nincs alszámla, nem lehet azt megtenni, mint a bankszámlánál, hogy egy alszámlán tároljuk a nagyobb összeget.

Továbbá, mivel a hitelkártyák egyenlege tartozást jelent, a keret teljes felhasználva tartása sem jó stratégia, mert a rá fizetendő havi kamat igen magas lehet.

2016. jan. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Erre jó megoldás lehet az OTP Simple alkalmazás. Ha NFC képes a mobilod tudsz vele fizetni a paypasst elfogadó helyeken. (A legtöbb helyen tudsz érintéssel fizetni) A legjobb benne, hogy tudsz hozzá adni bármilyen bankkártyát nem kell, hogy OTP -s légy. Én például Erste bankos kártyámat adtam hozzá.

Másik alternatíva a Skrill regisztráció majd kártya igénylése. Erre a kártyára csak kisebb összeget töltesz fel, így ha valami módon lehúznák a pénzed róla vagy ellopják nem fogsz sokat bukni. 10 eurós éves díja van a kártyának, ezt a Skrill számládról vonják le.


Mindkettőnek hátránya, hogy limitált összeget tudsz elvásárolni havonta velük. Ha jól emlékszem a Simple alkalmazásnál kb 60 ezer forintot havonta.

2019. jan. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!