Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van másfél millió forintom,...

Van másfél millió forintom, jelenleg OTP folyószámlán. Hol érdemes lekötni? Mibe fektessem?

Figyelt kérdés
Külföldi állampolgár vagyok.Nem akarok vállalkozást csak vmi jó kamatot keresek.
2015. máj. 29. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
"csak vmi jó kamatot keresek"- viccnek szántad ugye?
2015. máj. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Olyan alacsonyak a kamatok, hogy ekkora összegnél mindegy hová teszed, érdemi összeget nem fogsz kapni rá.

Talán az állampapír javasolható.

2015. máj. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Állampapír, legbiztonságosabb befektetés. Évi kb. 2-4% kamatot ad (attól függ melyiket veszed).
2015. máj. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Egy ilyen szar állam állampapírjába fektetni meg szerintem a legnagyobb hülyeség. Én valutában tartanám.
2015. máj. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Valutában? És ha kedvezőtlen irányba megy az árfolyam?
2015. máj. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az USD kamatemelés előtt áll, gyakorlatilag csak felfelé mehet.
2015. máj. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A legbiztonságosabb és a legolcsóbb tényleg az állampapír lenne. A Kincstárnál költségmentesen lehet számlát vezetni, és az 5 éves PMÁK 3,5% infláció feletti kamatot fizet. Ha ennél többre vágysz, nyiss számlát egy banki háttérrel rendelkező brókernél (KBC-t ajánlom a költségek miatt) és vegyél részvényeket, kötvényeket. Ezek jóval többet hozhatnak mint az állampapír, de sokkal kockázatosabbak is.
2015. máj. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hopsz, szerintem külföldiként PMÁK-ot pont nem tudsz venni, bocs. Előző voltam.
2015. máj. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!