EagleHUN kérdése:

Van -e olyan lakáshitel amiben mind a 4 fő tényező fix?

Figyelt kérdés

A 4 fő tényező alatt a futamidő, törlesztőrészlet, fölvett és visszafizetett összeget értem.

Tehát olyan konstrukciót keresek ami teljesen kiszámítható, előre tudom mennyit fogok visszafizetni, mennyi hónapon át pontosan mekkora részletekkel!


Létezik ilyen? Ha igen hol, kinél?



2015. jún. 4. 19:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%
A Forint hitelek elég kiszámíthatóak.
2015. jún. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
38%
Első, a forinthitelek nagy része pont bubor-hoz kötött, így éppenhogy változik folyamatosan. Fix kamatos konstrukciója pl az unicreditnek van most, 10,15, de akár 20 évre is lehet fixalni a kamatot. Ezenkívül a lakáskasszák adnak még fix kamatra hitelt, illetve a munkáltatói kölcsönök nagy része is ilyen.
2015. jún. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hoppá a lakáskasszások ilyenek? Na ezt nem tudtam.
2015. jún. 4. 20:50
 4/16 anonim ***** válasza:

Egyre több bank kínál olyan hitelt, ahol minden fix, tehát a futamidő és a kamat is (ebből következik, hogy a havi részlet és így a visszafizetett összeg is), de igen nagyok a különbségek kamatban, futamidőben is.


Írd le konkrétan mekkora lakáshitelt szeretnél, mennyi havi részletet tudnál vállalni és akkor tudok mutatni több variációt is.

2015. jún. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

30-40k közötti törlesztőrészletet tudok vállalni.

Hogy mekkora hitel kellene azt úgy nem tudom megmondani hogy nem néztem ki még megvételre lakást. De kb egy 2 szobás lakás ára tégla 4-esben. Állapottól és szigeteltségtől függően 6-8 Millió. Vagy egy kis családi ház. Olyan 10-12Milla körül.

2015. jún. 4. 21:53
 6/16 A kérdező kommentje:
E-melett akarok valami lakástakarék pénztárat is igénybe venni (főleg ha az is fix hiteles és az állam hozzátesz 30%-ot). Ugyanis ha úgy kötöm a szerződést velük akkor 72 órán belül fölvehetem a teljes összeget. Persze ez 20k-val megdobja a törlesztést hisz ezt is fizetni kell. De még ezt is be tudom vállalni.
2015. jún. 4. 21:55
 7/16 anonim ***** válasza:

Ok, akkor nézzük más irányból, mert ez így nagyon zűrös. Mennyi önerőd van a vásárláshoz?

"Ugyanis ha úgy kötöm a szerződést velük akkor 72 órán belül fölvehetem a teljes összeget"

????

Itt valamit nagyon félreértettél, ilyen nincs.

2015. jún. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
48%

1-es vagyok. 5 éve vettünk fel hitelt. 5,2 M Ft-ot. 10 éves futamidőre. Fél éves a kamatperiódus. 68ezer és 72ezer között mozgott eddig a törlesztőnk. Volt, hogy emelkedett, volt, hogy csökkent. Már kb 2 éve ugyanannyi.


Kérdező, ha nincs egyenlőre lakáskasszád, és hitellel együtt kezdenéd, akkor sokkal "drágábbra" jössz ki. Ezt mi is megérdeklődtük anno.

Érdeklődj több banknál, de önerő nélkül nem fogsz tudni lakást venni, ez teljesen biztos.

2015. jún. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

8-as, ma pl az 5,2M Ft-os hitelt 10 évig fix 4,99%-os kamattal föl lehet venni 55.130Ft-os részlettel is, de nem mindenkinek és nem minden bankban és tudok olyan megoldást is mutatni, ahol a havi részlet 85.000Ft/hó, viszont a futamidő csak 5 év. Ekkor a hitel "kamatmentes" lesz a többféle állami támogatás igénybevétele miatt.

Ezért kell nagyon alaposan szétnézni manapság is és jól megválasztani a konstrukciót.

2015. jún. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Amikor felvettük, több banknál érdeklődtünk, akkor ez volt a legkedvezőbb. Csak azért írtam le, mert 2-es rögtön megcáfolt, hogy a forinthitelek is mennyit változhatnak, nem fix-ek.

Láthatod kérdező, vannak jó hitelek, csak körül kell nézni.

2015. jún. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!