Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tényleg nem tudunk lakáskölcsö...

Tényleg nem tudunk lakáskölcsönt felvenni?

Figyelt kérdés
Nincs megtakarított milliók, viszont az én és a férjem nevén is van lakás, ami a mienk lesz, de most ugyebár az egyikbe a nagymamám lakik, a másikban az apósom. Tényleg patthelyzetben vagyunk?Várjunk arra, hogy valaki meghaljon? Nem borzasztó ez? Mi saját lakást szeretnénk, úgy hogy már most tudjunk benne élni, persze jogilag már van, dehát ezzel semmit sem érünk. Mit tudnánk tenni, hogy mégi kapjunk lakáshitelt? Aztán majd úgyis eladjuk az egyik meglévő lakást és abból kifizetnénk a maradék kölcsönt. Csak most nincs 5-6 milliónk a kezdő részletre.
2010. márc. 1. 14:48
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, és én átag keresek, férjem átlag felett(mondjuk nem netto 500-at...).
2010. márc. 1. 14:56
 2/10 anonim ***** válasza:

Dehogynem!

Az egyik lakásra személyi kölcsönt kell felvenni. Ez lesz az önerőtök. A másik lakásra és az új ingatlanra pedig felveheted a többit.

2010. márc. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Eszedbe ne jusson személyi kölcsönt felvenni!!!


Ha a rokonok hozzájárulnak ahhoz, hogy a nevükön lévő valamelyik ingatlant bevonjátok a hitelbe, mint plusz fedezet, (és az ingatlan megfelelnek a fedezettel szemben támasztott követelményeknek), akkor semmi akadálya a lakás vásárlásnak. Így önerő nélkül is tudtok lakást venni.

Nem kell hozzá megvárni, hogy a házak a nevetekre kerüljenek, az a legfontosabb, hogy a mostani tulajdonosok hozzájáruljanak a Te hiteledhez, mint zálogkötelezettek.


Ha privátban írsz, bővebben el tudom magyarázni.

2010. márc. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem ez változott mától? Hogy nem lehet csak a fedezeti ingatlanok X%-át felvenni hitelbe (huf 75%, eur60%, minden más deviza 45%)? Én ezért írtam, hogy személyi kölcsönt vegyenek fel...
2010. márc. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jajjj, remélem nem!
2010. márc. 1. 16:46
 6/10 A kérdező kommentje:
Mind a két lakás a nevünkön van már, így anno nem tudtunk még az azóta megszünt szocpolt sem igénybe venni, meg voltunk/vagyunk lőve teljesen. Van lakás , de még sincs.Na, puff.
2010. márc. 1. 16:48
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen van egy változás a hitelezésben, ami pont mától él, de ez nem érint téges, hiszen neked nagyon is van megfelelő mértékű ingatlan fedezeted, hiszen több ingatlan is van a neveteken! Írtam neked privátban, de akkor még ezt nem tudtam, azt hittem, a rokonok nevén vannak az ingatlanok

Így, hogy már a neveteken vannak a házak, még egyszerűbb a hitelhez jutni!

2010. márc. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A legjobb esetben is kell 25 % önerő. Ez most a napokban lett bevezetve.
2010. márc. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az Önerőt eddig is ki lehetett, ezután is ki lehet váltani pót ingatlan fedezettel, tehát a márc 1-i változás ebben semmi újat nem hozott, most is ugyanúgy lehet önerő nélkül ingatlant venni.


A változás lényege, hogy a kormány előírta, az ingatlan/ok max milyen mértékig lehetnek terhelhetők a különböző devizanemekben. (Ezek a szabályok eddig is éltek már a bankokban, csak annyi volt a különbség, hogy nem szólt bele a Kormány.)

Ennek a törvénynek az az oka, hogy sok hitelt kiadtak egyes bankok úgy, hogy gyakorlatilag már az indulás pillanatában túl voltak hitelezve az ingatlanok és várható volt a bedőlés.


A súlyosabb változás nyár elejére várható. Akkor a kormány egy olyan rendeletet akar bevezetni, ami gyakorlatilag a kisebb jövedelműeket ellehetetleníti lakáshitel szempontjából.


Egy hiteltanácsadó

2010. márc. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ft hitelnél 25% önerő kell, EUR hitelnél 40%. Júniustól a jövedelem terhelhetőségét is szigorítják.

HA bevonjátok pótfedezetnek az egyik ingatlanotokat, az megfelelő önerő lehetne.

Díjmentesen dolgozó független hiteltanácsadó vagyok. Ügyfelek nem fizetnek a munkámért, mert a választott banktól kapok jutalékot. Ha írsz egy privit nekem, akkor nagyon szívesen segítek, hogy a lehető legkedvezőbb törlesztőjű hitelt megtaláld. Akár minden bankra készítek Neked kalkulációt. Email címem: hitel.evi@gmail.com

2010. márc. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!