Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankkártya reklamációnál...

Bankkártya reklamációnál számíthatok visszatérítésre?

Figyelt kérdés
Egy internetes cégnél megrendeltem tavaly egy éves szolgáltatást 10 e Ft alatt. Neten fizettem a bankkártyámmal. Most a határidő lejárta előtt gy hónappal 25 eFt-ot leemelt a cég a következő évre. Ilyen áremelésnél nem akartam volna igénybe venni a szolgáltatást, ha tudok róla. Van rá mód, hogy visszakapjam a pénzem a bank közbenjárásával?

#bankkártya #bank #téves leemelés
2015. jún. 23. 18:30
 1/5 anonim ***** válasza:

A bank ezt leszarja, mivel a szerződés miatt, ami közted és az internetes cég között született érvényes a terhelés, tehát nem bankkártyacsalás történt.


Maximum az online céggel tudsz egyezkedni.

2015. jún. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Legközelebb fűnek fának nem megadni a bankkártya adataidat. És csak egyszeri szolgáltatást kérni, utalással.

Ha te utalsz, akkor az, hogy lekapnak a számládról, sosem lehetséges.

Illetve virtuális bankkártyát is lehet igényelni, éppen az ilyen esetek kivédésere, és csak a vásárlás előtt kell rátenni éppen annyit a mögötte lévő alszámlára, amennyiből a vásárlás kitelik. Ekkor az ilyen inkasszók hoppon maradnak és nem teljesülnek.


Érdeklődni kellene a annál a cégnél, akivel szerződtél, hogy nem kéred a következő évet, miért kapták le ennyivel korábban a következő év díját, szeretnéd visszakapni a pénzedet. Aztán esetleg el kellene figyelmesen olvasni a díjfizetéésel kapcsolatos tájékoztatójukat, és ha még mindig úgy érzed, hogy neked van igazad, akkor esetleg a fogyasztóvédelemmel is lehet fenyegetőzni...


Ja, és vajon ez az egyedüli vásárlásod, ahol folytatása is van a történetnek. Szóval a többit időben le kellene mondani...

2015. jún. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ez volt az első eset, hogy nem vezettettem át a Net kártyámra a pénzt, hanem közvetlenül bankkártyával fizettem. Jó példa másoknak, hogy aki hülye, haljon meg.

Csak magam okolom.

2015. jún. 25. 09:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Jajj, bakker, még óvatos is vagy alapból, csak most nem volt kedved tökölni??? És már a legelsőnél ráfaragtál? Ígérd meg hogy soha többet...
2015. jún. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igérem!:))))))))))))))
2015. jún. 27. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!