Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Forintosítás miatt tennék...

Forintosítás miatt tennék panaszt, mire hivatkozzak?

Figyelt kérdés

Konkrétan azzal van bajom, hogy a forintosított hitelem 8,2 millió lett, amit szépen törlesztgetek majd évente 620 ezerrel, míg az utolsó évre (pontosabban 9 hónapra) 4,2 millió (4 m tőke, 200 e kamat) marad a fizetnivalóm. Számomra ez úgy lenne logikus, hogy az utolsó évben nem 4,2 milliót, hanem 465 ezret kell már csak fizetnem (620:12*9).


Így gyakorlatilag tényleg olcsóbb lett 4 ezerrel a törlesztőm, de a hátralévő 12 év alatt csak a hitelem felét fogom kifizetni, az utolsó 9 hónapra pedig ott lesz a másik fele, vagyis vagy elbukom majd az addig beáldozott pénzemet, vagy meghosszabbítom még 10-20 évre a hitelemet. A lakást nem tudom eladni ennyiért (8,2m), a kutya nem keres, pedig több ingatlaniroda dolgozik ezen, még senki nem nézte meg két hónap alatt. Patthelyzet, ráadásul nem is tudom, miként tegyek erre panaszt, szakszavakkal segíthetne, aki megértette a problémámat, mert elakadtam a bejelentéssel...

Köszönöm szépen!



2015. jún. 23. 20:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Létezik olyan is, hogy kamat a világon.

Azzal, hogy forintosították a tartozásod azzal nem vonták egy összegbe a teljes tőketartozásod. Azt kérheted a banktól, hogy ütemezzétek át a törlesztést.

2015. jún. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Persze...kamatot fizetek évi 400 ezret...csak ha van 12 évem még havi 52 ezerrel, elvárnám, hogy az utolsó évben ez nullázódjon. Itt úgy érzem, ez átverés, mert 12 év alatt a tartozás felét fogom csupán kifizetni, ott marad 9 hónapra a másik 4 millió.


Ami ebben leginkább zavar, az az, hogy anno 6,7 milliót vettem fel, befizettem már 6 milliót, forintosítva 8,2 millió a hitelem, amit hiába fizetek még 12 évig (+7,5 millió), mert mire vége lenne, még mindig lesz 4 millió tőketartozásom. Tehát barátok közt is minimum 25 millióban lesz a romhalmaz, eladhatatlan, jelenleg tán 6 milliót érő lakásom.

2015. jún. 23. 21:38
 3/3 Koplárovics Béci ***** válasza:

"6,7 milliót vettem fel, befizettem már 6 milliót, forintosítva 8,2 millió a hitelem"


~40.000CHF (@160Ft/CHF), ~25.000CHF (@230FT/CHF átlag), 30.000CHF (@265CHF)...


"Számomra ez úgy lenne logikus, hogy az utolsó évben nem 4,2 milliót, hanem 465 ezret kell már csak fizetnem (620:12*9). "


620.000*12=7.4M. 7.4+400e<8.2MFt. És akkor csak tőkét törlesztettél. Viszont 7.4+4.2=11.8, ez azért messze nem a duplája a 8.2-nek (43%-kal több). Ez egészen baráti kamat...


A feltételek fennállása esetén jelezheted a bankodnak, hogy te szeretnéd, a korábbi feltételek szerint fizetni a hiteledet.

2015. jún. 24. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!