Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Paypass bankkártya mire jó,...

Paypass bankkártya mire jó, azon kívül hogy sokkal könnyebb lelopni róla a pénzt? Kinek az érdekében áll ez a biztonsági hiba szabványosítás?

Figyelt kérdés

új kártyát kaptam ,csuda modern paypass érintgetős. Egyrészt 5ezer ft alatt nem kér pin kódot. Tehát ,ha ellopják,akkor szépen 5000ft-jával lelopják róla a pénzt.Mire észreveszem már a napi limitet leszívták,de ha csak 1-2 vásárlás erejéig használják az is kár.


Másrészt olyan paypass olvasók vannak a boltok kb felében amik nem boldogulnak a paypass kártyával ,nem olvassák, szenved vele az eladó és végül hagyományos bedugós módon kell fizetni.Már alig merem használni ez miatt. Kényelmi szempontból nulla az előrelépés, ugyanúgy elő kell venni a kártyát ,a pin kód beütése nem volt egy nehéz feladat és 5 ezer felett most is kell.

Másrészt felmerült bennem, ha egy nagyteljesítményű paypass olvasóval járna valaki a zsebében akkor le tudná szívni a mellette 1-2 méterre álló ember kártyájáról az 5ezreket?



2015. júl. 2. 15:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte tetszett az ötlet, most már én is úgy vagyok vele, hogy ez minek kellett?


Nem biztonságos, mert nem kér PIN-t, így a bankkártya egyik legpraktikusabb tulajdonsága veszik el. Gyakorlatilag olyan, mintha elhagynám a pénztárcámat tele ötezresekkel...


És tényleg nincs olyan eszköz, ami rendesen olvasná, csak a szívás van vele.


Lehetett volna ezt rendesen is megcsinálni, pl. ami külföldön elterjedtebb, hogy a vásárló dugja be a kártyát, beírja a PIN-t, és fizetett. Ehelyett kellett egy ilyen átgondolatlan baromság.

2015. júl. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%

Hm, az elejétől paypassos kártyám van.

Soha nem volt gond vele, szeretem, hogy tudok vele gyorsan fizetni. Egyszer nem volt az, hogy nem érzékelte (hetente 4-5 alkalommal használom vásárlásra). Soha nem hagytam el bankkártyát.

Ha értenéd a működését, akkor nem állítanál ilyen hülyeséget, hogy "nagyteljesítményű paypass olvasóval járna valaki a zsebében".

2015. júl. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Bob the builder ***** válasza:
28%

nem igazán tud leszedni pénzt a kártyádról, viszont tudja klónozni utána meg használja mint a sajátja.


https://www.youtube.com/watch?v=4qjMm_texSo

2015. júl. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%

Én sem hagytam még el soha a kártyámat... De pont az lenne az egyik biztonsági funkciója, hogy ha elhagyod, vagy kirabolnak, akkor PIN nélkül ne tudjanak vele semmit kezdeni, amíg letiltod, addig sem.

Ha meg neked működik, akkor jó helyre jársz, nekem Tescoban max. 50%-ban működött. És voltam ott kasszás is 1-2 éve diákkoromban, tényleg nem működött 50%-ban.

Nyilván ez a nagy teljesítményű olvasó dolog eléggé fake, de azon kívül teljesen jogos a kérdés.

2015. júl. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
28%

Én imádom, gyors és kényelmes.


Nekem eddig mindig, mindenhol működött, soha nem fordult még elő, hogy nem működik.

2015. júl. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%

Naponta 4-5 alkalommal használom a kártyámat, mindig paypassal fizetek, ha lehetséges. Kb 2 mp így egy fizetési folyamat, ami amúgy 1 perc környéke lenne. Így napi 5 percet megspórolok. Ami évente már 1 nap :)


Biztonságosabb, mert a kártyát nem kell kiadnom a kezemből. Ha ellopják, akkor az illetéktelen használatból eredő kár nem engem terhel.

2015. júl. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"amúgy 1 perc környéke lenne"

20-30 mp, ha nem tökölnek vele, persze nyilván valahogy 1 perc is lehet. Azt sem hiszem el, hogy 2 másodperc a PayPass mindennel együtt (előveszed, elrakod, pénztáros tranzakciót indít, stb.).


"Biztonságosabb, mert a kártyát nem kell kiadnom a kezemből."

Akkor sem kéne, ha olyan lenne a terminál kialakítása.

2015. júl. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%

" Nem biztonságos, mert nem kér PIN-

t, így a bankkártya egyik

legpraktikusabb tulajdonsága veszik

el. Gyakorlatilag olyan, mintha

elhagynám a pénztárcámat tele

ötezresekkel..."


Eddig is olyan volt... sajnàlatos hogy mennyi hozzad hasonlo naiv ember hiszi azt, hogy a PIN kod megvédi. PIN kod nem kell netes vasarlashoz se. A tolvaj vesz egy telefont mondjuk aztan gyorsan atveszi ès helo...

Persze remenykedhetsz hogy a bank karpotol.


Csak a napi limit véd igazán.

2015. júl. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
57%

" Másrészt felmerült bennem, ha egy

nagyteljesítményű paypass olvasóval

járna valaki a zsebében akkor le

tudná szívni a mellette 1-2 méterre

álló ember kártyájáról az 5ezreket?"


Hogyan? Ha ez ilyen konnyu akkor miert nem csinalod?


Segitek: bankkartya elfogado terminal keszuleket ugyan vehetsz a boltban de az épp annyit ér mintha mobiltelefon készüléket vennél sim kartya nelkul.

Szoval gondold át mert ez igy nem mukodik.

2015. júl. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
28%
érdekes, én olyan kártyát kapok, amit kérek....
2015. júl. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!