Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP Junior vagy Erste diákszámla?

OTP Junior vagy Erste diákszámla?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, nem lenne rajta sok pénz. Paypal-hoz is használnám, néha internetes utalgatások, pár fizetés.

Melyik éri meg jobban?

Illetve állandó milyen költségeim lesznek?

Ja és az OTP-nél az ISIC kártyának van értelme? Mennyivel kerülne többe?


Köszi! :)



2015. júl. 12. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem akkoriban a Junior számla 0 Ft-os költséget jelentett. Ráadásul a bank és automatái még az utolsó romkocsma mellett is jelen van. :D Bárhol jön rád az agyfasz, hogy kell pénz, abban az utcában van lehetőség bérmentve kivenni róla. Azóta már átkúrt vagy 3 számlacsomagba, de a kártyahasználati díjak az internetes bankkal kb. 100-200 ft-pmba került mindig is (havonta).

Erste elég drága, legalábbis apám nincs megelégedve vele. Az, hogy a diákszámlája milyen... nincs tapasztalatom. Menj be, és érdeklődj mindkettőnél.

2015. júl. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Olvasd el a hirdetményeket, abban részletesen le vannak írva a díjak, el tudod dönteni az alapján magad is, neked melyik éri meg jobban.

OTP: ingyenes a kártya és a számlavezetés, de az átutalás meglehtősen drága.

ERSTE: A számlavezetés ingyenes, viszont a kártya pénzbe kerül (3000 forint éves- és kibocsájtási díj), viszont az átutalás díja olcsóbb.


Az, hogy kinek hol van ATM-e nem nagyon számít, kérd az ingyenes készpénzfelvételi lehetőséget és akkor bármely belföldi ATMből díjmentesen vehetsz fel pénzt havonta 2x, maximum összesen 150 forint erejéig.


Tapasztalatom szerint az OTPnél nem túl kompetensek az ügyintézők, de ez lehet, hogy csak a mi kis városkánkban van így.

2015. júl. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ahogyan fentebb írták, hirdetményt mindig eltudod olvasni, az a lényeges dolgokat tartalmazza vagy bemész a bankfiókban és tanácsot kérsz. Én személyszerint OTP-s vagyok, Junior kártya esetén számlavezetési díj 0, kártya díja 0ft (mikor megrendeles és kézhezkapod, mindkettő díjtalan), a "kétszeri készpénzfelvétel maximum 150,000 forintig" én úgytudom csak OTP automatánál érvényes de lehet bármely ATM-nél, ezt is érdemes megkérdezni.

Többszöri készpénzfelvételi díja úgytudom 49ft/tranzakció nekem így szokta feltüntetni ha átlépem a havi 2x. Ez szerintem nem sok, de kártyával is érdemes fizetni nem csak online, POS terminálnál is mivel ingyenes minden esetben, akármekkora is a fizetendő összeg. PayPass-al meg mégkényelmesebb.

Én az OTP-t ajánlom, sokkal nagyobb cég, korrektebbek és a szolgáltatásaik is közelebb állnak a fiatal társadalomhoz.

Ui: OTPdirekt (online ügyintézés) is díjtalan, egyedül csak arra vonnak, ha a MobilAláírást igénybe veszed, mely a tranzakciók előtti mobilos értesítést foglalja magába egyszeri vagy minden tranzakciónál (terhelés, átutalás). Ezt pont most néztem a sajátomon, 210 forintot vontak 8 SMS-ért az 21 ft/sms.

2015. júl. 13. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Átutalás nekem még Jump számlában is ingyenes, vagy elhanyagolható, hiszen mondom, szoktam utalgatni, ki is veszek pénzt, vásárolok a kártyával folyamatosan, és kb. 200 ft a havi díj, amit levon rendszeresen. És meg már nem Junior.


Szerintem is csak saját bank automatáiból ingyenes a pénzfelvét, más esetben több ezer Ft-ot is képes legombolni rólad.

2015. júl. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát a 2 házzal arrébb működő takarékszövetkezeti ATM-ből tényleg nem lenne célszerű kivenni :D
2015. júl. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az ingyenes készpénzfelvételt és tényként közöltem, aki nem hiszi annak itt egy kis olvasnivaló:


[link]

12-es pont


De mondom még egyszer: ezt külön kérni kell.

2015. júl. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor sem célszerű Erstére váltani, de ő tudja, milyen igényeket tart szem előtt.
2015. júl. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Az én barátom Erstet ajánlotta és majdnem én is beadtam az igénylésem oda. De jobban alámerültem a költségeknek. Pár dolog a teljesség igénye nélkül.

OTP előnyök

-Például pozitívumként hozták fel azt, hogy az Erste az első éves kártyadíjat visszautalja, ha elköltesz kártyáról egy megadott időn belül egy összeget. Na most, ez az éves kártyadíj az OTP-nél 0 forint, szóval ebben nyer az OTP.

-Windows phone-ra van OTP netbank applikáció, ingyen

-Sok ATM van az OTP-nél


Az Erste oldalán előnyök

-Úgy tudom, hogy az utalás díja az Ersténél kedvezőbb, viszont én nem szoktam utalni, ezért erről nem tudok bővebben nyilatkozni.

- Van egy akció, úgy emlékszem, hogy ha nyitsz egy takarékszámlát az ersténél, és havonta beraksz 5 ezer forintot 6 hónapon át, akkor kapsz bónusz 5 ezer forintot a végén.


A pénzfelvétel díjról felesleges nyilatkozni, a törvény szerint kérvényezni lehet a havi kétszeri ingyenes kp-felvételt.

Embere válogatja, hogy kinek melyik a kedvezőbb.

2015. aug. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nekem erste van, 23 éves vagyok, 16 v 18 évesen nyitottam.

Ingyenes szinte az utalás, sokat utalok. Új kártyát 3 évente ingyen kapsz. Ha elhagyod, a tiltás 2200 ft, az új kártya 2300.

Most hagytam el :D


Épp OTP-t készültem nyitni mellé, de a pozitívnak szánt érveitek majdnem lebeszéltek már.

Tényleg nagyon drága az utalás.

De az SMS fixen jár hozzá egyébként?


Az ersténél az SMS szolgáltatás asszem 250 ft/ hó +8 Ft/ sms

(Az én kivonataimból kiindulva ez vagy 35*8 +250 ft lenne havonta, azt sokallom, nincs is nekem.)

(Nem is értem, a kártyás vásárlásért minek sms, úgyis én vásárolok, ha meg elhagytam, úgyis letiltom.... )

2018. jan. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!