Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ráteheti a kezét a biztosító...

Ráteheti a kezét a biztosító az örökségre?

Figyelt kérdés
Kisöcsém tetőre rakta 2 éve az autómat, kidöntve egy telefonpóznát és eltörve egy haverja kulcs csontját. A biztosítónk mindent megtérített a károsultaknak. Mivel nem maradt autóm felmondtam a biztosítást, erre a biztosító küldött egy levelet, hogy jogtalanul fizetett, mivel alkoholos állapotban okozták a balesetet. A múlt héten átadták a behajtónak az ügyet, hiába kértem tőlük előzőleg levélben a részletfizetési lehetőséget válaszra sem méltattak. Öcsém létminimumra van bejelentve, kézbe kapja amit keres. Ezen kívül csak a családi házrésze van apukánk után 1/3, de a házon anyu haszonélvezeti joga van. Mit tehet a behajtó? Kirámolhatja a házat? Semmi nincs benne ami öcsémé csak élősködik a nyakunkon. É pedig a 8 hónaposomat is egyedül nevelem a családi fészekben. Nehogy már emiatt a takonyorrú miatt nekünk kelljen vigyázzba állni.

2015. júl. 14. 08:41
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
Behajtó ha van értékes ingó vagyon akkor arra ráteheti a kezét. Ha nincs akkor az ingatlan fogják megterheli-Mindenképpen rosszul jártok, így ha tudsz menj be személyesen, hogy ha te hajlandó vagy fizetni akkor nekik nincs joguk megvonni a lehetőséget számodra. Persze ez csak akkor él, ha nem volt többszöri felszólítás vagy fenyegetés. Ha már régebben is próbálkoztak, csak akkor ti nem foglalkoztatok vele, akkor a részletfizetési kérelem elutasítása is jogos.
2015. júl. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%

A te kötelező biztosításod lett igénybe véve az öcséd által, az autóddal okozott kárért?

Azt kellene megérteni, hogy a behajtó nem pakolja ki a házat, őneki pénz kell!

2015. júl. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, az én nevemen volt az autó és a biztosítás is de öcsém okozta a balesetet vele. Így most az ő nevére jönnek a "szerelmes" levelek de cseszhetem mert itt élősködik a nyakunkon. Fizetni meg tróger de volna miből neki mert természetesen nem minimálbért kap csak arra van bejelentve.
2015. júl. 14. 11:18
 4/4 anonim ***** válasza:
42%

A bírósági végrehajtó csak azt foglalhatja, ami az öcsédé ez esetben (majd jogerős döntés után).


HA minimálbérre van bejelentve akkor annak is tudják a 33%-át tiltani kb. élete végéig.

2015. júl. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!