Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ingatlanöröklés, svájcifrank...

Ingatlanöröklés, svájcifrank alapú hitel, bonyodalmak?

Figyelt kérdés
Üdvözletem! 2003-ban elhunyt édesanyám, aki után én örököltem egy negyed házrészt, valamint nővérem egy negyed házrészt, egy felet pedig drága édesapánk. Ezt követően kb. 2005 vagy 2006-ban az akkori élettársával együtt svájcifrank alapú hitelt vettek fel az OTP-től. Ekkor még 15-16éves voltam és nekem is alá kellett írnom, meg nővéremnek is, különben nem kapták volna meg, mert a miénk is a ház. Jelenleg 24 éves vagyok (csáddal, gyermekkel) és én is meg nővérem is kaptunk már nem egyszer levelet az OTPtől, hogy nincs fizetve a hitel, ilyen meg olyan szerződést felbontottak. Lehetséges az, hogy én is, mint adóstárs szerepelek ebben a történetben, annak ellenére, hogy nem voltam csak 15 éves, amikor egy ilyen dokumentumot aláírtam? Sajnos nekem erről papírom nincsen, csak, hogy forintosítás után mennyi az összeg. (4,2 millió!) Édesapánkkal nagyon rossz a kapcsolatunk, ő magasról tesz rá, én viszont aggódom, hogy nem e egyszer letilthatnak a fizetésemből, vagy mi lesz, ha meghal, és nyakambazúdul több millió adósság? Elméletileg adóstárs a nővérem is valamint az akkori élettársa, akivel két közös gyermekük van. A jövőhéten megyek ügyvédhez, de félek papír nélkül semmit nem tud segíteni. Vajon lemodhatok valahogy a házról, hogy megússzam ezt az egészet?

2015. aug. 9. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:
15 évesen te nem tehettél ilyen jognyilatkozatot, érvényeset semmiképp...vagyis adóstárs nem lehetsz ill. a tulajdonod jelzálogozásába sem egyezhettél bele
2015. aug. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja ês mielőtt mész az ügyvédhez kérdezz rá az otp- ben miért küldenek neked leveleket!
2015. aug. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Először is kijavítanálak, a testvéred és Te örököltétek anyukád részét fele-fele arányban, apukád viszont nem örökölt tulajdonrészt, az 50% eleve az Ő tulajdona volt. Ő holtig tartó haszonélvezetet kapott a Ti részetekre is.

Valami nagyon nem stimmel viszont a hitellel, mert Te kiskorúként nem dönthettél arról, hogy hozzájárulsz a jelzáloghoz, márpedig e nélkül egy bank sem adott volna hitelt. A Gyámhatóság engedélye mindenképpen kellett hozzá, hogy fedezetként beterhelje az egész házat a bank, de az elég érdekes, hogy ebbe miért egyezett bele a Gyámügy, hiszen ezzel veszélybe került az örökséged és mint látszik, sajnos el is úszik, ha a hitel nincs fizetve.


Mindenképpen az OTP-be menj és tisztázd, mit írattak Veled anno alá és milyen jogon? Kérj másolatokat a kölcsönszerződésről, zálogköteleze4tti nyilatkozatról. Adóstárs biztosan nem lehetsz, max csak zálogkötelezett, viszont szerintem egy ügyvéddel azt is érdemes lenne megvakarászni, ez hogyan történhetett? Arról az örökségről nem mondhatsz le, amit már átvettél, de majd az apukád után járó részről igen. Ha több lesz az adósság, mint a hitel, nem kell átvenni az örökségedet.

2015. aug. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a javítást, így gondoltam, csak nem így írtam.... :) az a baj, hog, a rossz kapcsolat miatt édesapánk, ha neki egyáltalán megvannak a papírok sem adná ide. Gondoltam, hogy begyek az OTPhez hiszen, ha ők nem, akkor más sem tudja. Csak kicsit tartok, hogy ha bemegyek érdeklődni rámszállnak, esetleg a fizetésemre... Köszönöm a válaszokat! A bizonytalanságért bocsánat, sokmindent az emlékeimből merítek és tapasztalatom nem sok e téren!
2015. aug. 9. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!