Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit kellene tennem ebben a...

Mit kellene tennem ebben a helyzetben (azon kívül, hogy odamegyek panaszt tenni)?

Figyelt kérdés

Nemrég vásároltam egy laptopot a tescoban, 10 hónap, 0% THM. Máshol már többször is vettem így dolgokat, eddig sosem volt utána gond.

Megkérdezték, hogy mit szeretnék, csekken befizetni, vagy vonják automatikusan a számlámról. Mondtam, hogy vonják inkább, így kevesebbet kell vele foglalkoznom.

Mondták, hogy küldenek egy "tesco ajándékkártyát", lesz rajta 10ezer pont, amit levásárolhatok, csak előtte menjek be aktiválni. Kérdeztem többször, hogy ez hitelkártya? A válasz "nem" volt. Nem igazán vagyok ilyen témákban járatos, kérdeztem, hogy ezt vissza kell majd töltenem a kártyára? Azt mondták nem kell, csak majd minden hónapban használnom kell a kártyát. Azt is megérdeklődtem, hogy mi van akkor, ha nem aktiválom, nem használom. Állítólag ilyesmi nem fordult még elő, nem tudják pontosan mi lesz, de szerintük kár lenne ha elveszne az ajándék 10ezer. Nekem már itt gyanús volt, már eldöntöttem, hogy ha küldik, akkor sem fogom használni, mert nem szeretem az ilyen fajta kötöttségeket. A többi bank is küldött hitelkártyát miután részletre vásároltam, azokat sem használtam sosem, nem is volt vele gond.

Erre ma felhívnak a banktól, hogy szerződéssel köteleznek a megküldött hitelkártya használatára, mert hogy annak a keretéből vásároltam a laptopot, és arra kell majd nekem utalni havonta az összeget. Nekem a tescoban a vásárláskor teljesen mást mondtak, erről nem volt szó, elmondta, hogy nekem mit mondtak, de csak annyi volt a válasz, hogy rosszul tájékoztattak, és nincs mit tenni. Szerintem erről a vásárláskor tájékoztatniuk kellett volna, ugyanis akkor fogom magam és máshol veszem meg.

Érdemes panaszt tennem az ügyintézők miatt? Lesznek egyéb járulékos költségek így, hogy a hitelkártyára kell utalnom a részleteket? Használja egyáltalán valaki ezt a fajta kártyát? Mik a tapasztalatok? Hogyan keveredjek ki ebből az egészből?



2015. aug. 7. 22:55
 1/9 A kérdező kommentje:
*elmondtam
2015. aug. 7. 23:27
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Ha hitelkártyád van, ahhoz ki kellett töltened egy igénylőlapot, olyan nincs, hogy csak hozzád vágnak egyet!
2015. aug. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
Azt nézd meg, hogy mit írtál alá.
2015. aug. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Ha aláírtál egy hitelkártya-szerződést, akkor nincs mit tenni. Sajnos a szóban elhangzó tájékoztatás utólag rekonstruálhatatlan, így a panasz kivizsgálásakor a papírokat fogják előszedni, amiken a saját kezű aláírásod szerepel.

Tanulság: mindig olvasd el, mit írsz alá!

2015. aug. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kértem, hogy mondják el emberi nyelven mit írok alá, mert nem értek hozzá, nem ismerem az ezzel kapcsolatos szakszavakat, meg amúgy is olyan bonyolultan szokták megfogalmazni. Gondoltam elèg érthetően elmondtam mit szeretnék. Az én munkám is olyan, hogy meg tudom fogalmazni a mondanivalómat orvosi latin nyelven, a beteg egy kukkot nem fog érteni belőle, aztán majd csodálkozik ha nem az történik vele, mint amire számít. De úgy szoktam elmondani, hogy a legegyszerübb tanulatlan ember is megértse mi fog történni.
2015. aug. 8. 08:51
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Ez egy bejáratott módszer ert nem olvastad el a szerződésed???aztan rakerdeztel volna amit nem értesz..
2015. aug. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tanultam az esetből. Ezentúl ha 1 óráig tart mire vègigolvasom, akkor is el fogom.
2015. aug. 8. 15:58
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Ne ezentúl olvasd el, hanem most. Nézd meg most, mit írtál alá, és abból talán kiderül, hogy mi a helyzet.


Úgy semmi értelme nincs panaszra menni, hogy nem is tudod, mi a helyzet pontosan.

2015. aug. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már elolvastam, de nem vagyok vele előrébb. Hétfőn bemegyek a bankba, és megkérdezem a dolgokat.
2015. aug. 8. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!