Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Cseles hitelfelvétel vállalkoz...

Cseles hitelfelvétel vállalkozáshoz. Mik a lehetőségek?

Figyelt kérdés

Hogy lehet úgy hitelt felvenni, hogy azt ne kelljen visszafizetni, ha nem jön be a biznisz?

Például ilyenekre gondolok, kft-re lehet e hitelt felvenni aztán, ha nem jött be a biznisz csődeljárást indítani? Azt tudom, hogy ez esetben tiltólistára kerül az ember, de milyen más negatív következményei lehetnek, és milyen kimenetelek vannak, mert ha jól tudom bíróság dönt az ügyben.



2015. aug. 12. 03:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Lehet. Az kell, hogy a bankok kockázatelemzői úgy ítéljék meg, hogy számításba véve az üzleti tervet, valamint a vállalkozó üzleti múltját a projekt sikeres lesz. Egy dolog szól csak ellened, hogy a bankokban nem hülyék dolgoznak, egy jöttment senkinek nem fognak adni.
2015. aug. 12. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Korlátolt felelősség, bűncselekmény esetén, teljes körű felelősség.


Alapvetően meg vállalkozás is csak akkor juthat hitelhez, ha elég alacsony a kockázat a bank részéről.


"Hogy lehet úgy hitelt felvenni, hogy azt ne kelljen visszafizetni, ha nem jön be a biznisz? "

Simán felveszed, és mindent törvényesen végzel.


Persze 1 napos vállalkozás nem kap hitelt, nyereségesnek kell lenned, megfelelő fedezet, minimum 1 lezárt év. Ez után kaphatsz egy olyan összeget amit valószínűleg vissza tudsz fizetni, de legalább fedezet van rá

2015. aug. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
29%
Meg kell győzni a bankot, hogy adjon. Utána már a te dolgod, hogy visszafizeted-e, de arra azért készülj fel, hogy vannak követeléskezelők, és nem hagynak futni. Sőt a törvények védik a hitelezőket, csődbűntett és hasonlók miatt börtönbe is kerülhetsz.
2015. aug. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%

Ha van 3-3,5 millád kft alapításra, akkor mi a gondod?

Mellesleg a megszüntetés is kb. 1millió Ft, a hitelt pedig a fizud 60%-áig vonják, amint kapsz állást.

Sok sikert, vazelin mindig legyen nálad!

2015. aug. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Itt nincs szó bűncselekményről, csak tudok egy nagyon faxa befektetést, ami 1-2-3 éven belül akár megötszörözheti az értékét. Kis pénzekkel is lehet játszani, de nem érdemes. Ezért gondoltam, hitelt felvenni úgy, hogy a kockázatot áthárítsam másra, mert a bukásnak minimális az esélye, de jobb bebiztosítani magam, nem szeretnék eladósodni.
2015. aug. 13. 10:41
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A kockázatot nem háríthatod át másra bűncselekmény nélkül. Mindenképpen ki fogják perelni belőled a pénzt, amit kölcsön adtak. Ha eltüntetted, elsikkasztottad, az bűncselekmény.
2015. aug. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
uh... Gondoltam, hogy ilyen szintű az ötlet... Figy, nem fogsz hitelt kapni.
2015. aug. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Milyen ilyen szintű? Azt se tudod miről beszélek... És nem eltüntetni akarom a pénzt értsd már meg, hanem felkészülni a legrosszabbra is.

Amúgy olyan szintű az ötlet, hogy 2011 és 2013 között 23000x-es érték növekedésen ment keresztül. Akkor, akik vásároltak most már milliomosok. Én mivel akkor még azt se tudtam létezik ez a dolog esélyem se volt, most a maradék hullámokat szeretném meglovagolni, mert még közel sincs csúcsponton az értéke. Infot nem fogok róla kiadni, még nem éri meg nekem maximum, ha fizettek érte.

2015. aug. 13. 15:09
 9/16 A kérdező kommentje:

Milliomosok és milliárdosok... valaki csak pár ezer forint értékben vett az is tudott új házat venni belőle.

Ilyen szintű... korlátolt agyú gyökér... microsoft is egy startup cégként kezdte egy garázsban, őket is kiröhögted volna miért pazarolják az idejüket fasságra és pl a youtubereket is kiröhögik még most is, pedig aki nemzetközi piacon ott van tudja miről beszélek, nem csak eléldegélni lehet belőle... annál jóval de jóval több pénz van ott is. De az ilyen lusta korlátolt agyú gyökerek nem kapnak a tortából még egy morzsát sem! Ti menjetek a gyárba vagy az irodába és dolgozzatok, majd vegyetek fel lakáskölcsönt és vegyetek egy szép nagy házat, biztos jó lesz. :) Addig én megragadom a lehetőségeket és elveszem azt a qrva tortaszeletet, ami jár nekem.

2015. aug. 13. 15:15
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Vegyed, de közben a saját pénzeddel játsszál, ne máséval.
2015. aug. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!