Hogyan kell lakáshitelt felvenni és lakást venni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, mi ennek a menete? Találtam az újságban lakást nagyon jó áron. Mi a következő lépés? Először a lakást nézzem meg, és beszéljek a tulajjal, vagy először a bankba menjek és igényeljek hitelt? A szocpolt hogyan kell igényelni?
2008. szept. 7. 20:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A bank az az egyik "utolsó" lépés. Mármint a hiteligénylés. A feltételekről és az előminősítésről, az elérhető összegekről azonban előtte már tájékozódni kell!

A szocpol igénylésében is - általában - segítenek a bankok, elvégre rajtuk keresztül folyósítják.

A hitellel történő lakásvásárlás menete kb. a következő:

Ha a szocpol. önmagában az önrész:

A lakás megtekintése, átvizsgálása utána vételi ajánlatot teszel az eladónak, amelyben közlöd a vásárlási feltételeket. Ez lehet szóba vagy írásban. Elmondod, hogy mennyit vagy hajlandó fizetni az ingatlanért és azt milyen feltételekkel tudod vállalni. Ha a szocpol az önerő, akkor azt nem kapja meg szerződéskötéskor.

2. A szerződést megkötitek, melyben részletezitek a feltételeket (ügyvéd előtt). A szerződéskötéskor MÁR TUDNI kell, hogy ki lesz a finanszírozó bank. Azonban a banktól még csak "érdeklődtél", tehát hitelígérvényed nem igazán van... Viszont a szerződések szövegezése más és más, bankonként eltérő, ezért kell tudni az ügyvédnek, hogy hol akarod felvenni a hitelt.

3. Az ügyvéd benyújtja földhivatali bejegyzésre a szerződést. A földhivatal széljegyzi az eseményt, hogy adásvételi szerződést nyújtottak be. Ez a tulajdoni lap elegendő ahhoz, hogy a bankkal már szóba állj. Beviszed az adásvételi szerződést, a széljegyzett tulajdoni lapot valamint a bank által kért iratokat.

4. A bank megigényli neked a szocpolt, a folyósítást követően átutalja az eladónak.

5. A bank a hitelminősítést követően - ha az pozitív - szerződést köt veled közjegyző előtt, melyben részletezitek a feltételeket.

6. A hitelszerződést be kell nyújtani a földhivatalba. Ezt vagy a bank, vagy te teszed meg, bankja válogatja. A szerződést széljegyzik.

7/a. Ha a bank a végleges tulajdonjog-bejegyzés előtt folyósítja a fennmaradó vételárrészletet (ez megint csak banktól függ), akkor a széljegyzett tulajdoni lapot be kell nyújtani a banknak, meg kell kötni a biztosítást (ha kéri a bank), ezt követően történik meg a folyósítás.

7/b. Ha a bank a végleges tulajdonjog-bejegyzés előtt NEM folyósít, csak hitelígérvényt bocsát ki (kötelező erejű okirat), akkor a hitelígérvény kibocsátásnak a feltételei ugyanaz mint a 7/a-ban a folyósítás feltételei. Ha a széljegyen ott a hitelszerződésed és benyújtottad a biztosítást is (ha kéri a bank), a hitelígérvényt kiállítja. Ezt követően az eladó hozzájárul tulajdonjoga törléséhez és a te tulajdonjogod bejegyzéséhez, valamint a jelzálog is bejegyzésre kerül. A bejegyzett tulajdoni jog és teher után a bank az eladónak folyósítja a hitelígérvény alapján a vételár-részletet.

8. Elkezdődhet a hitel törlesztése. Az ingatlan immár a tiéd a jelzálogteherrel együtt.

2008. szept. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Az első válasz nagyon részletes volt, kiegészítésképpen annyit hogy az én szerződésem már rég megvan de én nem írattam bele hogy hol veszem fel a hitelt csak annyit hogy pénzintézetnél, de szerintem ezt ügyvédje válogatja.
2008. szept. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!