Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megerne nekem igy az OTP-s...

Megerne nekem igy az OTP-s AMEX hitelkartya, vagy inkabb hagyjam?

Figyelt kérdés

Voltam bent tegnap OTP-ben, es ott ajanlottak nekem ezt.

Arra gondoltam, hogy a netto fizetesem 1/3-at kernem csak mint hitelkeret (nagyjabol ennyit koltuk el havonta LIDL-ben, tankolni etc), mivel ezt az osszeget barmikor problema nekul vissza is tudnam fizetni. Igy kb 15-18000Ft jovairast kapnek evente. Honap vegen ha nem sokat is, de mindig tudunk felretenni, szoval nem "kipotolni" akarjuk a csaladi penztarat. Viszont az az evi par ezer forint is tobb a semminel. Valamint jol jonne kulfoldon is, mert ugy tudom dollar alapu, es igy ha valamit dollarban vasarlok, nem kell Ft-EUR-USD valtas, csak Ft-USD. (munka miatt sokat utazok).



2015. aug. 27. 20:22
 1/1 anonim ***** válasza:

A fizetésed harmadát nem fogják beállítani keretnek. Inkább a fizetésed 2-3szorosát. De ez miért zavar? Ha csak annyit költesz, amennyit minden hónapban, időre vissza tudsz fizetni? Persze, nagy a csábítás, de hitelkártyát csak ésszel szabad használni, vagy kerülni kell. Hiába ad a bank 1 milliós hitelkeretet, ha csak 200at keresel épeszű ember a fizetésénél többet nem költ. Sajnos az Amex egy fos, a költségek átlagosak de az elérhető visszatérítés kicsi (1%), és évente maximum 30 ezer a visszatérítés a blue-nál, ami szerintem vicc kategória a konkurensekhez képest.


A hitelkártya jó dolog, a gondolkodásod is jónak tűnik, de ha elfogadsz egy tanácsot, nézz utána az Erste Joker hitelkártyának, fényévekkel jobb konstrukció, és ha mindenképp szükségét érzed, inkább azt válaszd.


Szoktál dollárban vásárolni annyit, hogy releváns legyen az 2 vagy 3 átváltás közti különbség? Ha sokat utazol nincs céges hitelkártya? Ha saját Amex-szel akarsz utazni az esetleges (!) árfolyamnyereséged az átváltás miatt szerinted kompenzálja a visszatérítés 30 ezres plafonját, amit pillanatok alatt kimaxolsz majd? (segítek: nem).

2015. aug. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!