Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel elbírálásának...

Lakáshitel elbírálásának sürgetése, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hónapja kezdtem el intézni a lakáshitelemet az Uni*** banknál. 2 hetet igértek, még mindig semmi. Már egyszer módosítottuk az adásvételi szerződést, mert 08.20 költöztem volna. Most 09.15 a határidő. De még mindig bírálat alatt. Arra hivatkoztak hogy szabadságolások vannak és nyakukba szakadt a CSOK. Türelmet kérnek. Nekem elfogyott, és teljesen tanácstalan vagyok. Rengeteg pénzt beleöltem már, nem tudok új hitelt kezdeményezni más banknál. Ha panaszt tennék, szerintem avval sem foglalkoznának plusz 30 nap a panasz bírálata...Az eladó egyszer már belement a szerződés módosításba, de nem biztos h még egyszer belemegy. Egyszerűen annyira tanácstalan vagyok.

2015. aug. 28. 07:42
 1/8 anonim ***** válasza:

No meg ha panaszt teszel, még mielőtt a hitel-kérelmedet elbírálták volna,....

Vedd intő jelként!! Fogd fel úgy, hogy a hitel-felvétel a te részedre valami miatt most nem lenne egy jó lépés, fogd fel úgy, hogy a sors szól közbe.... ne verd magad adósságba!!!

Vagy, éppen nem azt az ingatlant kell megvenned, valami baj van vele!!! Keress másikat!!!

2015. aug. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért nem tudsz másik banknál hitelfelvételt kezdeményezni? Ott kell hagyni a 3,14-ba az UCB-t, ha szívat, te vagy az ügyfél, ne hagyd, hogy szívassanak, ha 20 évig akarnak keresni rajtad, igyekezzenek a kedvedben járni.
2015. aug. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ilyenek miatt nehezemre esik sajnálni a bankszektort, bár ez a kérdés messzebbre vezet... Azt gondolná az ember, hogy ennyi különadóval a nyakukban kapkodnak az ügyfelek után.


Sürgetni nyilván nem tudod. Van beszélsz az eladóval, hogy legyen türelmes, vagy bankot váltasz.

2015. aug. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ahhoz vissza kellene vonnod az igénylésedet itt, hogy el tudd indítani máshol (csok miatt). Kérdés, hogy más banknál gyorsabb lenne-e elölről kezdeni mindent, mint itt kivárni. Én abszolút megértelek, engem az erste szivatott ezerrel, nálunk még az értékbecslésbe is belekötöttek kétszer, az értékbecslő engem hívott, mert nem értette, hogy mit akarnak (mondjuk az értékbecslő is egy hülye volt, de nem értem, hogy miért ilyenekkel.dolgoznak, akik egy x-et nem tudnak beletenni a megfelelő rublikába). Mondjuk nekem nagy nehezen valamivel több mint egy hónap alatt eljutott döntésig az ügy, de állítólag OTP, kh gyorsabb, de az erste kedvezőbb ajánlatot adott, ezért döntöttünk.mellettük. Próbálj meg beszélni az eladóval, talán belemegy. Mondjuk mi eleve úgy írtuk a szerződést, hogy közel.négy honapunk legyen, mert a csok igénylésen rajtvolt, hogy mmaximum 90 napjuk van a folyósításra. Arra készülj, hogyha meglesz a döntés, utána írják a szerződést, ez egy-két nap, majd egy hétig nem mehettek közjegyzőhoz, mert törvény kötelezi őket, hogy 7 napig tanulmányozhasd a szerződést, ettől az ügyfél kérésére sem térhetnek el. Aztán utána még kell pár nap a folyósításra, mert még egyszer ellenőriznek mindent.

Kitartást kívánok és most már gyors döntést!

2015. aug. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Én 07.29-én adtam be a teljes igénylőcsomagot a hitelközvetítőnek, aki aznap el is jutatta a bankba.Azóta csak várom a visszajelzést, de eddig semmilyen érdemi visszajelzést nem kaptam. A múlt héten (09.02) hívott a közvetítőm hogy első körben már elfogadták és már csak egy kör van hátra a végleges döntésig, de semmit sem kaptam még írásban. Szerencsére elég távoli határidőt adtunk meg az adásvételiben (10.31), de az is napról napra egyre közelebb kerül.


Majd írd meg kérlek amint történt előrelépés az ügyedben, talán ebből következtethetek az én kérelmem elbírálásának idejére.

2015. szept. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Valakinek sikerült már választ kapnia a banktól? Mi is július közepe óta várunk. Ez már hihetetlen kategória.
2015. okt. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ez ilyen sok ido mindenkinel??
2015. okt. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Sajnos mi is ebben a cipőben járunk a párommal, nemrég hosszabbítottunk még egy hónapot, de úgy néz ki ebből is kicsúszunk, a bank pedig semmi konkrétat nem mond. Pedig az elején ők ültek rajta 1 hónapig, mert elfelejtették felhívni a céget hogy megcsinálják a jövedelem igazolást...
2015. nov. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!