Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Netbankban, az átutalási...

Netbankban, az átutalási adatok kitöltésekor nem lehet beírni a bank nevét, miért? Netán bankszámlaszám alapján beazonosítja?

Figyelt kérdés

Ha valaki másik banknál van mint ahol én vagyok és neki szeretnék utalni, honnan tudhatom, hogy jó helyre megy a pénz, ha nem írhatom be annak a banknak a nevét amelyhez a szám tartozik, valamint elég ha véletlenül el van írva 1-1 számjegy...

Utalásnál a "kedvezményezett neve" részben mennyire azonosítják be a címzettet és ha rossz számlára menne, akkor visszatérítik, vagy mi történik? Soha nem utaltam még on-line, mennyire biztonságos ez?



2015. szept. 2. 17:43
1 2
 1/11 Koplárovics Béci ***** válasza:

A bankszámlaszám elég sokmindent azonosít. Nem csak azt, hogy melyik bank, de még a bankfiókot is, amelyikben nyitották.

[link]

2015. szept. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Utalás előtt ellenőrizd a számlaszámot legalább kétszer. Ismerős a probléma, az első munkahelyemen kellett jó sokat utalnom, ráadásul nagy összegeket is, tiszta stresszben voltam :D


A bankszámlaszámok azonban eléggé redundánsak, úgyhogy nehéz úgy elírni, hogy pont egy másik számlára utalj. A kedvezményezett nevével is egyeztetik, nekem például át is szokta alakítani a saját formátumra. Például ha a "gipsz Jakab" nevet írom, akkor az ellenőrző képernyőn "GIPSZ JAKAB LAES" jelenik meg, nyilván így tárolja a rendszer.


Egyébként ha mégis gikszer van és elrontottad az utalást, akkor vissza tudod igényelni az elutalt pénzt. A pontos menetét nem tudom, kicsit macerás, be kell menni a bankba hozzá, de megoldható.

2015. szept. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Ha a kedvezményezett neve és a számlatulajdonos neve nem egyezik meg, mi történik az átutalt összeggel?

2015. szept. 2. 18:54
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
2015. szept. 2. 18:55
 5/11 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha nem tudsz 3*8 számjegyet egymás után, hiba nélkül beírni....... Nos ez elég nagy probléma.
2015. szept. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Ha a kedvezményezett neve és a számlatulajdonos neve nem egyezik meg, mi történik az átutalt összeggel?"

Semmi, ugyanúgy megérkezik az összeg.


"Például ha a "gipsz Jakab" nevet írom, akkor az ellenőrző képernyőn "GIPSZ JAKAB LAES" jelenik meg, nyilván így tárolja a rendszer."

Persze, ha bankon belül utalsz, akkor létezhet ilyen, de bankon kívül fogalmad sincs, mi a számla neve.

2015. szept. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
A LAES az OTP-nél a számla típusára utal. A LAES nem tudom pontosan melyik (a LA a LAkossági). De pl LAJU=LAkossági JUnior, LAFO=LAkossági FOlyószámla.
2015. szept. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek a válaszokat.

#5 pedig a kötekedést megtarthatta volna magának.

2015. szept. 2. 20:17
 9/11 anonim ***** válasza:
Megtarthatta volna, de ha te nem érzed azt problémának, hogy nem tudsz 24 számot beütni megfelleő sorrendben....
2015. szept. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A biztonságosságról érdeklődtem, a kötekedés nem érdekel.

Akitől kapom aszámlaszámot, ő is elírhatja véletlenül, nem a saját ezirányú képességeimben kételkedtem.

Keresd meg magadban, hogy miért okoz örömöt, ha megpróbálsz valakit dehonesztálni, lehúzni. Ennek lelki okai szoktak lenni.

2015. szept. 2. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!