Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel adat kitöltése után...

Diákhitel adat kitöltése után mi a teendő?

Figyelt kérdés
A mai nap folyamán csináltattam folyószámlát és neki álltam kitölteni az adatokat a diakhitel.hu-n a NEPTUN-on keresztül. Az utolsó lépés után egy olyan szöveget kaptam, ami az alábbi: "A tanulmányi rendszeren keresztül kitöltött Diákhitel Hitelszerződés mentésre került. Az elmentett adatlap végleges leadásához kérjük, látogasson el az intézményi átvevőhelyre, ahol ellenőrzik személyes adatait!". Igazából nem értem, hogy mi akar lenni ez az intézményi átvevőhely, és nem nem azért, mert annyira hülye lennék, hanem valaki ezt mond nekem, valaki pedig azt és teljesen meg vagyok kavarodva már. Úgy tudtam eddig, hogy a kitöltés után kapok egy adatlapot, amit ki kell nyomtatnom, majd azzal be kell fáradnom az adott bankhoz, és onnantól sima-liba. Esetleg valaki segítene, hogy most mi a teendő? Előre is köszi!
2015. szept. 10. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:
HA Neptunban igényled, akkor a suli tanulmányi osztálya, irodája, akármije intézi tovább.
2015. szept. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mivel nem írtad le, hova jársz, nehéz segíteni, de általában a tanulmányi osztályon intézik az ilyen ügyeket. Ha beírod a Google-be, hogy: "[intézményed neve] diákhitel ügyintézés", akkor meg fogod tudni.

Az előkészített adatlapot és a szerződést egyébként helyben nyomtatják, ott ellenőrzik a személyazonosságodat, és aláírod a szerződést. Ezután ők ezt továbbítják a Diákhitel Központnak, és majd megy a pénz.

2015. szept. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Miskolcira járok, mindjárt akkor utána nézek a dolgoknak! Egyébként még a bankban is a nő azt mondta, hogy a neten kell kitölteni valamit, majd azt kinyomtatni és bevinni hozzájuk, aztán pedig ők küldik a pénzt, de mind a ketten azt mondjátok hogy menjek a tanulmányi osztályra, és hogy akkor a suli fogj! :D
2015. szept. 10. 18:02
 4/8 anonim ***** válasza:
A bankba akkor tudnál menni, ha a diákhitel kp oldalán igényelted volna online...
2015. szept. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát a NEPTUN átirányított a Diákhitel oldalára, ahol ki kellet töltenem néhány hiányos adatot, és aztán kaptam meg az előbbi üzenetet, de ez gondolom nem egyenlő azzal a fajta online kitöltéssel, amit te írtál, ugye? Tehát akkor most itt kitöltöttem mindent, és elvileg ezt most az egyetem megkapta, és holnap menjek el a tanulmányi osztályra, ahol ha már mondom a nevem, és a "panaszom" tudni fogják a dolgokat?
2015. szept. 10. 18:21
 6/8 A kérdező kommentje:
Másik meg, hogy olyan dolgokat olvasok, amik arra utalnak, hogy otthon kéne kinyomtatni, majd be kellene vinni valamilyen intézetbe: "Az elektronikus úton kitöltött hiteligénylési adatlapot a partner bankokban, takarékszövetkezetekben és felsőoktatási intézményekben kell leadni.". Most akkor ezt hol nyomtatom ki? Ti azt írtátok, hogy az egyetemen, ami korrektnek is tűnik, mivel itt semmit nem tudok kinyomtatni, elvégre nem kaptam semmit sem. Csak tényleg meg akarok győződni a dolgokról, mert nem akarok ott szopni fél óráig a semmiért, miközben mehetnék órára is.. :)
2015. szept. 10. 18:29
 7/8 anonim ***** válasza:
2015. szept. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
bocs: hallgatóknak/diákhitel
2015. szept. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!