Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A cibnél van egy számlám,...

A cibnél van egy számlám, nemrég csináltattam náluk deviza számlát. Internetbankon keresztül hogyan tudok átutalni magamnak? Átutalással vagy átvezetéssel? Mi a különbség a kettő között?

Figyelt kérdés
2008. szept. 10. 07:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Átvezetés saját számlák között történik. Ott csak saját számlára tudsz pénzt áthelyezni. (A számlaszám "rád vonatkozó" középső részét nem is tudod átírni, csak a fiókazonosítót és az alszámla számát tudod változtatni.)


Átutalás esetén az átutalást fogadó partner GIRO számlaszámát (2 v. 3*8) meg kell adni. Ez lehet bankon belüli (CIB-es) illetve bankon kívüli, bármely belföldi bankban vezetett számlaszám is. Tehát AKÁR MAGADNAK a másik számládra is utalhatsz ilyen formában is pénzt, csak ekkor a teljes GIRO számlaszámod meg kell adni.


A bankszámlád típusától függően az átutalásnak lehetnek költségei, de ha jól tudom, akkor CIB esetében a bankon belüli átutalások internetbankból indítva ingyenesek. (Sok számlánál nem csak a bankon belüliek.) Tehát ha neked is ingyenes az átutalás (legalább bankon belülre), akkor teljesen mindegy, hogy melyiket használod. De az átvezetéssel "neked akarnak segíteni", egyszerűbb, gyorsabb. Meg ha az átvezetés ingyenes, az utalás meg nem, akkor azzal tudsz spórolni.


Tehát lényegében minden átvezetés átutalás, de nem minden átutalás átvezetés, a bogár-rovar terminológiára :)

2008. szept. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, én is így gondolkoztam :) És igen, szerencsére ingyenes!

No akkor megpróbálkozom vele.

Mégegyszer köszi

2008. szept. 10. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!