Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tesco vásárlókártya tartozás?

Tesco vásárlókártya tartozás?

Figyelt kérdés

Júliusban vásároltam egy TV-t a tescoban, részletfizetéssel.

Kaptam egy tesco vásárlókártyát (hitelkártyát)is hozzá, amit én az aktiválás óta ki sem vettem a borítékból.

A havi törlesztője a tv-nek 8990 ft lenne, de én augusztusban és szeptemberben is 15000 ft-ot utaltam a számlára, hogy mielőbb lejárjon a hitel.


Ma kaptam meg a kivonatot a számláról amin az áll, hogy " Kártyás egyenleg : -12263 ft"

Felhasználható egyenleg pedig : 40.000 ft


Tehát augusztus óta 30.000 ft-ot fizettem be a 90.000 ft-ból most még is a fennálló tőketartozásom 72.000 ft.


Nem értem, hogy ez hogy jött össze, pedig 15.-éig mindig megérkezett feléjük az utalás is.


Akinek van hasonló tapasztalata, vagy tudja miből adódik, legyen szíves segítsen :)



Köszönöm!



2015. okt. 8. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
9%
Esetleg megnézni a számlakivonatot? Az lehet segítene...
2015. okt. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez áll a számlakivonaton semmi több.

Talán azért írtam csak ennyit :)

2015. okt. 8. 16:33
 3/6 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy a tévé hitele és a vásárlókártya egyenlege egy és ugyanaz?

Nem lehet, hogy a tévé az simán egy áruhitel, és mellé "ajándékba" kaptad a vásárlókártyát, 40 ezres kerettel?

Maga a vásárlókártya volt az, amivel megvetted a tévét?

Ne haragudj, hogy értetlenkedek, érdekelne a dolog, hamarosan tűzhelyet fogunk venni részletre.

De akárhogy számolom, ezek a számok akkor sem stimmelnek sehogy sem.

És az biztos, hogy 2 havi befizetésnek kellett eddig történnie?

Hónapok szerint valóban lehet 2, de akár 4 is, tehát várhattak befizetést már 7., 8., 9. és 10. hóban is.

DE kijöhet úgy is, hogy csak 8. és 9., és majd most következik a 10. havi.

Ha felhívnád őket, majd írd meg, mit mondtak, hogy jött ki ez az összeg.

2015. okt. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A vásárlókártya volt az "ajándék" az áruhitelhez.

A feltétel az volt, hogy aktiváljam a kártyát mert csak így érvényes.

Nem a kártyával vettem a tv, a kártyát egy percig sem használtam.

Igen, ez az egy fel van tűntetve alul, hogy 2 havi befizetés a 10-ből.

Nem tudom.. a hölgy annyit mondott hogy akkor kell elkezdenem törleszteni amint megkaptam a szükséges dokumentumokat, ami ugye augusztusban történt meg.

Akkor fizettem is be 15.-éig szintén 15.000 ft-ot.


Holnap bemegyek a bankba és utána járok, utána jelzem :)


Köszönöm :)

2015. okt. 8. 23:11
 5/6 anonim ***** válasza:

akkor talán van egy éves kártyadíj, mondjuk 5-8 ezer, annyival mínuszba ment a kártya egyből az aktiválás után.

mivel ezt nem törlesztetted, 3-4 hónapja kamatozik, az kijöhet -12 ezerre.


kíváncsi vagyok, mit mondanak.

2015. okt. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na itt vagyok, voltam ma bent a bankba.

Azt mondták, hogy ez esetben a mínusz az itt plusz :)

Igen, számomra sem volt egyértelmű, hogy miért nem lehet érthetően feltűntetni..

Annyi a lényeg, hogy ugye 8990-et kellen havonta törleszteni, én ehelyett 15.000 utalok azért, hogy minél előbb elfogyjon, de ők ettől függetlenül csak a 8990-et számolják el. Ezért külön feltűntetik, hogy mennyi a plusz (Ez esetben mínuszként írják) és így ha jövő hónapban nem utalnék, akkor sem lenne gond, hiszen akkor azt adnák hozzá.

De ha meg szeretném szűntetni előbb mint hogy lejárna ez a 10 hónap, akkor ezt hozzászámolják és megszűntethetem előbb.


A lényeg, hogy ha a kártyát nem használod akkor csak 65 ft-ot kell fizetni rá minden hónapba számlavezetési díjként.


Köszönöm a válaszod!


Minden jót :)

2015. okt. 9. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!