Ėdesapám nevėn van 250000 ft tartozás a Telekom felé és én aláírtam egy meghatalmazást. Rám varhatják a tartozást?

Figyelt kérdés
2015. szept. 9. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen meghatalmazast irtal ala? Vagy kezesseget vallaltal, csak nem tudsz olvasni es ugy irtad ala? Utobbi esetben siman behajtjak rajtad.
2015. szept. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyszerű meghatalmazás tanúk aláírásával. Annyi a lényeg hogy a szüleim elváltak Édesapám elköltözött de a házban T-Homeos szolgáltatás volt Édesapám nevén, ám a számlák felhalmozódtak.A tartozást nem Édesapám halmozta fel de a számlák és a tartozás az Ő nevén van.
2015. szept. 9. 19:20
 3/9 anonim ***** válasza:
és miről szól a meghatalmazás?
2015. szept. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Édesapám megkért hogy kérjek részletfizetést ez csak úgy mehetett ha meghatalmazott lettem. 12 havi csekket adott a kezembe...ezek az ő nevére és az ő címére szólnak.
2015. szept. 9. 19:26
 5/9 A kérdező kommentje:
Pontosan nem emlékszem a megharalmazás minden szavára. Az volt benne hogy az alulírott meghatalmaz engem hogy a nevében/helyette eljárhatok..
2015. szept. 9. 19:30
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor csak arra voltál meghatalmazva, hogy te inézkedj a Telekomnál, mert ő nem tudott személyesen megjelenni. Egyébként ha nem fizeti, akkor előbb-utóbb majd a fizetéséből fogják tiltani.
2015. szept. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem követelhetnek tőled semmit a meghatalmazás miatt.
2015. szept. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A meghatalmazas nem tartozas-elismeres vagy kezessegvallalas. Ugy latom komoly zavar van a fejedben a fent emlitett fogalmakkal kapcsolatban. Javasolnam OLVASD EL, amit alairsz...
2015. szept. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A meghatalmazás arra szolgál, hogy a nevében eljárj, helyette jognyilatkozatot tegyél.


Tehát helyette intézkedhetsz. De attól még a tartozás és a szolgáltatás is az övé.


De ne írj alá olyat amit nem értesz meg maradéktalanul.


A részletfizetés jó megoldás lenne.


Ha jól értettem a leírtakból, az ő nevén maradt a szolgáltatás, de ő már elköltözött és ti használjátok tovább.


Jogilag akkor is őt terheli a fizetési kötelezettség, ezt nem lehet kétségbe vonni. Viszont morálisan nézve, azért annak kellene kifizetni aki használta.


Szóval ha nem is történik tartozásátvállalás (lehet hogy az ilyen szolgáltatók esetében ez nem is lehetséges), akkor is illene nektek kifizetni.


A meghatalmazás birtokában pedig a részletfizetésről ennek fényében tárgyalni.


És természetesen a szolgáltatást le kellene mondani, hogy legalább ezzel ne gyarapodjon tovább! Apukádnak ezt már meg kellett volna tennie.

Bár a tartozás összegéből ítélve lehet, hogy már rég felmondta a szerződést a Telekom és nincsenek újabb meg újabb havidíjak.


Ne érts félre! Én nem a családi helyzeteteket akarom megítélni! Nem is ismerem, hogy ki milyen karakter, de nem is ez számít ebben az esetben.

2015. szept. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!