Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy tudok meggyőződni arról...

Hogy tudok meggyőződni arról hogy az általam átutalt összeg megérkezett a kedvezményezett bankszámlájára?

Figyelt kérdés

A Vaterán átutaltam a lóvét és Ő pedig ezt letagadja.

Ilyenkor mi van?

Előre is köszi a tanácsot.



2015. okt. 26. 20:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Teljes pereskedést nem érdemes indítani, mert többe kerül, mint a hiányzó pénz. Viszont egy feljelentést megejthetsz!


Minden szolgáltató szerződésében benne van, hogy a hívások hanganyagát és az sms-ek szövegét (szolgáltatótól függően) bizonyos ideig tárolják, pontosan bűnügyi ellenőrzés céljából. Ha feljelented, és normálisan elmondod, akkor a rendőrség először az ő részletes bankszámlakimutatását fogja leellenőrizni közvetlenül a banknál, majd ha az megvan, akkor utána jöhetnek a telefonos vagy e-mail-es értekezések. Ha pedig találkoztatok már személyesen is, akkor kérik a pontos időpontot és helyszínt a másik illetőtől, majd ha lehet, akkor ellenőrzik a térfigyelő kamerákat, hogy te jártál-e ott abban az időpontban. A lényeg, hogy a rendőrség egy egyszerű feljelentés után nagyon könnyen ki tudja deríteni, hogy mi történt. Ha nem hajlandó odaadni a terméket, miután megérkezett hozzá a pénz (ezért kell az ő kimutatása, mert nekem is volt már olyan, hogy nekem sikerest mutatott, haverom számláján nem volt semmi, a pénz meg elveszett az éterben), akkor magát a pénzt, a rendőrség közvetlenül a bankot felszólítva visszautaltathatja neked a pénzed.

2015. nov. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Na mi lett?
2017. márc. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!