Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem kaptam hitelt a...

Miért nem kaptam hitelt a Cetelem Banknál?

Figyelt kérdés
Ma voltam bent a Media Marktban, 0 forinttal szerettem volna kihozni egy 160.000 forintos Samsung tv-t. Nincs más hitelem, ez lett volna az első, havi nettó átlag keresetem 80.000 forint, határozatlan idejű szerződésem van. Havonta semmi kiadással nem rendelkezem. Ha fizettem volna mondjuk 10 vagy 20% önrészt, akkor kaptam volna hitelt? Köszönöm annak aki válaszol!
2015. nov. 2. 19:13
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ja és 20 éves vagyok.
2015. nov. 2. 19:20
 2/18 anonim ***** válasza:
60%

Pontosan senki nem fogj tudni megmondni neked, hogy miért nem kaptál hitelt, mivel a hitelbírálati szempontok nem publikus adatok.


Viszont nagyon alacsony a fizetésed, és kicsit fura, hogy "átlag kereset". Szóval van olyan hónap, amikor ennél is kevesebb? Emellett fiatal vagy, és azt nehéz bizonyítani, hogy semmire nem költesz, a bank pedig úgy számol, hogy a fizetésed jó része eleve elmegy a megélhetésedre.

2015. nov. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igen, van olyan hogy több van olyan hogy kevesebb a fizetésem. Ha olcsóbb terméket akarok vásárolni, arra kapnék hitelt? Mondjuk 90-120.000 forint.
2015. nov. 2. 19:26
 4/18 anonim ***** válasza:
54%
Valtozo, de a legtobb hitelintezet 24 eves kor felett hitelez. Van aki mar 21 felett, de 20 evesnek szerintem senki. Lehet tovabba az alacsony fizetesed is az oka, vagy pedig az, hogy nincsen a meglevo munkahelyeden 6 honap, osszessegeben pedig 12 honap folyamatos munkaviszonyod.
2015. nov. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%
Minek 160 ezres tv? Sony Trinitronos hasznalt tv-ket manapsag sz-rert-hugyert vagjak hozzad. Ha csoro vagy, ne luxusra pazarold a lovet, orulj, hogy nincs kiadasod (?), inkabb koltsd nyelvleckere.
2015. nov. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Van folyamatos munkaviszonyom már 1 éve.
2015. nov. 2. 19:42
 7/18 anonim ***** válasza:
68%

"Igen, van olyan hogy több van olyan hogy kevesebb a fizetésem."


AKkor ez az egyik baj. A bank csak azt az összeget veszi figyelembe, ami fixen jön, aminél sosem lehet kevesebb

2015. nov. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%

ebben tévedsz.

átlagot néznek.

ha valaki műszakos munkát végez, vagy néha túlórázik, az igenis beleszámít, mert a munkanapok számával vagy a műszakpótlékokkal változik a bér.

ha egyik hónapban 100 ezret kapok, másik hónapban 130-at, harmadikban meg 160-at, akkor nem a fixen érkező 100 ezret veszik figyelembe, hanem az átlag 130-at.


az sem igaz, hogy 24 éves kor felett hiteleznek. boldog-boldogtalanhoz hozzávágják az áruhitelt, ha megfelelő a jövedelme. a szerződési feltételekben is szerepel, betöltött 18. életév. ha kor alapján diszkriminálnának, elég komoly büntetést kapnának.


a megoldás a túl nagy összegű áru a túl kicsi fizetéshez. de tényleg, minek 160 ezres tévé egy ilyen fizetés mellé? más műsor megy rajta, mint a 80 ezres Samsungon? vagy mi? az is nagyképernyős, és még márkás is!

azt hiába mondod, hogy nincs kiadásod. mindenki ezt mondja, aki hitelt akar. próbálja elhitetni a bankkal, hogy ki tudja fizetni a törlesztőt.

de a bank nem hülye. ha már dolgozol, akkor felnőttnek minősülsz, márpedig akkor vannak kiadásaid. van egy minimum összeg, amit ők számolnak a megélhetésedre. ezt a lakáshitelem felvételekor is elmondták. rezsi, étel, ruházkodás, stb. ezt a meghatározott összeget levonják a béredből, és megnézik, mennyi "felesleg" marad, amit törlesztésre tudnál fordítani. valószínüleg neked nem maradt annyi, ami biztonságosan kiadná a törlesztőt.

2015. nov. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
18%

"ebben tévedsz.

átlagot néznek. "


Igen, bizonyára tévedek ;)


Egyébként a szakértő úr elmagyarázhatná, hogy azt a szituációt hogyan kezeli bank, ha mondjuk valami miatt kiesik egy műszak, vagy nincs túlóra, vagy bármi... Mert ugye ilyenkor hipp-hopp, csak az alapbér ami fix, és abból meg kellene élni, és fizetni a hitelt is. Pont ezért a nem tervezhető bevételekkel nem számol a bank.

2015. nov. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
57%

akkor nem úgy nézne ki az igénylőlap, hogy

1. havi bér:

2. havi bér:

3. havi bér:


akkor az lenne odaírva:

Az elmúlt 3 havi bér közül a legalacsonyabb:


De nem. Az életben is vannak váratlan dolgok, az ember majd megoldja. Nyilván akkor, ha nem a pengeélen táncol. Mert akkor nem kap hitelt.

De sok bank bekéri a prémium/jutalom összegét is, vagyis elfogadja plusz bevételként. Pedig ez sem tervezhető, mégis megnöveli a bevételt.

És ma már szinte minden igénylőlapon rajta van a havi cafeteria összege is. Töltöttem le ilyen igénylőlapokat, végül mégsem vettem igénybe, de ez más kérdés. Szóval a cafeteria - bár tervezhető - de sok helyen el is vehető, pl. lépcsőzetes rendszerben adják, ha az ember táppénzen van, és nincs meg a meghatározott ledolgozott órája, akkor egy részét elveszik. Így motiválják a dolgozót, hogy ne menjen kamu táppénzre. Hisz nem csak a bérét, hanem a választható juttatását is elveszíti részben.


Nem kell nagyképűsködni, nem vagyok banki szakértő, viszont van már némi tapasztalatom hitel ügyekben.

2015. nov. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!