Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ilyen feltételekkel kaphatnánk...

Ilyen feltételekkel kaphatnánk hitelt? Hány évre, mennyi törlesztővel?

Figyelt kérdés
1,3 millió csok-kal kb 10 milliónk lenne, ès kb 5 milliót szeretnènk felvenni a fèrjemmel. Mindketten dolgozunk már 5 ève ugyanott, határozatlan szerződèssel. Kettőnk fizetèse összesen közel 300 ezer nettó. Hitelünk nincs. Ezekkel a feltètelekkel akár lehetne 5 milliónál többet is felvenni (mondjuk ha felújìtásra, vagy bútorokra kellene mèg)
2015. nov. 7. 11:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem jutott még eszedbe esetleg egy banknál érdeklődni?
2015. nov. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A kèrdès mèg elmèleti, de azèrt válaszolhatnál.
2015. nov. 7. 12:04
 3/19 anonim ***** válasza:

Mégis, hogyan válaszolna erre bárki, aki nem egy bank hitelkihelyezési osztályán dolgozik?

Minden bank más feltételekkel ad ki hitelt. Az elbírálás sem egy ember dolga.

Van a neten elég sok banknak hitel elő bírálata. Bepötyögöd a dolgaidat, és valamivel előrébb leszel.

2015. nov. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

"de azèrt válaszolhatnál."

Oké.

Igen, 15 évre, havi 49 244 Ft-os törlesztővel.


Most beljebb vagy?

2015. nov. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Olyanok válaszára lennèk kìváncsi, akik vettek már fel hitelt, ugyanis nekem semmi tapasztalatom e tèren ès fiatalok is vagyunk.
2015. nov. 7. 12:15
 6/19 anonim ***** válasza:

Elméleti szinten ezekkel a paraméterekkel kaphattok hitelt (van elegendő önrészetek, van elegendő fizetésetek, van munkahelyetek), tehát érdemes felkeresnetek a környéken lévő bankokat, hogy milyen ajánlataik vannak.


Az, hogy mennyi a törlesztőtök rengeteg mindentől fog függni, a futamidőtől kezdve addig, hogy milyen kamatperiódust választotok, hogy melyik bank éppen mit kínál. Mivel még bankon belül is több konstrukció közül lehet választani, és elég sok bank is van az országban, így azt senki nem fogja tudni neked megmondani, hogy mennyi lesz a törlesztőd, bár a neten vannak kalkulátorok, amik legalább valamennyi iránymutatást adnak, de a konkrét összeg esetenként változik.



Azt még hozzá kell tenni, hogy bár elméletileg minden stimmel (munkahely, fizetés, önrész), mégis lehetnek olyan körülmények, hogy mégsem kaptok hitelt, de ez így ennyiből nem deríthető ki.

2015. nov. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Esetleg rövidebb futamidőre? Egyèbkènt azèrt bátorkodtam kiìrni a kèrdèst, mert ez egy ilyen oldal ès sok hasonló kèrdèst láttam már itt.
2015. nov. 7. 12:19
 8/19 A kérdező kommentje:
6-os milyen körülmènyekről beszèlsz?
2015. nov. 7. 12:23
 9/19 anonim ***** válasza:

A bankoknál mindig vannak "körülmények" (nem a 6-os vagyok).

pl elfelejtettétek ideírni, hogy van áruvásárlási hitel vagy hitelkártya vagy a férjed előző házassága miatt gyerektartást fizet (bocs, csak példa), stb. Sokszor a kérdezők nem írnak ki mindent..


De nálam is voltak már "körülmények": pl. egyszer már ott tartottam, hogy majdnem megkaptam egy hitelt, amikor kiderült, hogy KATA-s adózó vagyok és az a bank azt a hitelt nem adja KATA-s adózónak - kizáró tényező. No, hát ezek a "körülmények" :-)

2015. nov. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nincs semmi hitel ìrtam, se gyerek. Azt nem tudom mi a katas adozo, de ha vallalkozoknal van ilyen, akkor azok sem vagyunk.
2015. nov. 7. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!