Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ilyen feltételekkel kaphatnánk...

Ilyen feltételekkel kaphatnánk hitelt? Hány évre, mennyi törlesztővel?

Figyelt kérdés
1,3 millió csok-kal kb 10 milliónk lenne, ès kb 5 milliót szeretnènk felvenni a fèrjemmel. Mindketten dolgozunk már 5 ève ugyanott, határozatlan szerződèssel. Kettőnk fizetèse összesen közel 300 ezer nettó. Hitelünk nincs. Ezekkel a feltètelekkel akár lehetne 5 milliónál többet is felvenni (mondjuk ha felújìtásra, vagy bútorokra kellene mèg)
2015. nov. 7. 11:48
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
4-es! Majdnem kètszer annyit kell visszafizetni?! Nem semmi
2015. nov. 7. 13:04
 12/19 anonim ***** válasza:

"Nincs semmi hitel ìrtam, se gyerek. Azt nem tudom mi a katas adozo, de ha vallalkozoknal van ilyen, akkor azok sem vagyunk."


Ezeket csak példának írtam, hogy megértsd: a bankok olyanok miatt is kizárhatnak, amire mi itt nem is gondolunk.

Van esélyetek rá, hogy megkapjátok, de tényleg csak a banknál tudjátok megbeszélni, mennyit, mennyi időre, milyen havi törlesztővel...

2015. nov. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
A törlesztő rengeteg tényezőtől függ, van sok kalkulátor neten, írd be a paramétereket, és akkor tudsz kalkulálni, hogy mennyi lenne 5-10-15 évre 5-6-7 millió Ft. Az sem mindegy, hogy milyen kamatperiodust választatok, milyen célú hitelt vesztek (lakás vagy szabadfelhasználású). De van ahol adnak kamatkedvezmenyt ha odaérkezik a munkabéred, vagy x darab csoportos beszedés indul a számláról stb. Elméletileg hitelképesek vagytok, de el lehet olyanon bukni a hitelbírálatot, hogy pl a cégnek a nav inkasszálta a számláját, mert a nyolcvanezer féle adóból egyet elfelejtett elutalni vagy pl nem találják a cégnek vezetékes telefonszámát (van bank, ahol ez kizáró tényező) vagy pl korábban a banknak volt valami zűrje a céggel, ami nem publikus. Vagy pl egyik hónapban mínuszba ment a számlátok, mert hó elején elutaltátok a pénzt a megtakarítási szamlatokra, éltetek, aztán hó végén leemelte a bank a két dombornyomott kártyátok éves díját és 10 ezerrel mínuszba vágta a számlát (ez nálunk megtörtént eset, minden klappolt a házaspárral, álomügyfelek voltak, de a központ elutasította a hitelkérelmüket, hiába láthatták, hogy míg a folyószámlájuk mínuszba volt, ott volt a megtakarítási számlájukon 400 ezer Ft, az értékpapírszámlán pedig több mint 5 millió Ft).
2015. nov. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

7-8 misit vissza kell fizetni ugy gondolkozz hitelben..

fugg a futamidotol, minel hosszabb, annal tobbet fizetsz vissza

2015. nov. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Kerdezö "4-es! Majdnem kètszer annyit kell visszafizetni?! Nem semmi"


KAMATOS KAMAT! Egyebkent közepiskolas anyag. Ha, meg fiatalok vagytok, akkor emlekezhetnel ra, de lehet, hogy a matekoran kimaradt! (nem a #4-es vagyok.)


5.000 000 hitel eseten, mondjuk a kamatlab 9% , futamidö 5 ev


5000000 * (1,09)*5 = X


Ne restelj szamolni, mert komoly összegröl van szo! a #4-es hozzaszolonak igaza van. Nem csak azt kell nezni, hogy azt az X havi összeget tudom-e törleszteni, hanem a futamidö vegen mennyi penzt fizettem vissza.


Ebbe a blogba feltetlen olvassal bele:


[link]



Masreszt, a hitelintezetek dönteset, (hogy kapsz hitelt vagy sem) a leendö ingatlan is nagy mertekben befolyasolja (befolyasolhatja)

2015. nov. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Azèrt 5 millioèrt 9-et visszafizetni nagyon durva. Van mindkettőnknek lakástakarèkunk, akkor inkább ahhoz vesszükfel a kölcsönt. Ott nem sokkal kell többet visszafizetni minta kölcsön. Sőt, ha az állami támogatást meg a kamatot leszámolom, kb ugyanannyit fizetek vissza.
2015. nov. 7. 17:45
 17/19 anonim ***** válasza:

"Azèrt 5 millioèrt 9-et visszafizetni nagyon durva"



Hat, hogyne! Ez a penz berleti dija. Ezt meg jol megfizettetik a bankster'ek (Bankster/Gangster) a pór neppel.

Megis, talan jobb, mint örökösön alberletet fizetni, ... viszont, nem szabad elfelejteni, hogy Damoklész kardja mindig ott lebeg az adós felett.


Szerintem jo eselyetek van, hogy hitelt kapjatok. Nem vagytok sem aktiv sem passziv barlistasok, allando munkahelyetek van, jol kerestek, a beveteleitek folyamatosan jön, az önerö 2/3-a az ingatlan aranak. Fiatalok vagytok (az ados életkora is tenyezö a bankoknal)


Summa summarum, ha nem egy valyog, falusi hazat vesztek az orszag keleti reszeben, akkor en 98%-ra saccolnam a sanszotokat.

(ha, a bankban nekem kellene elbiralnom a hitelkerelmeteket, en adnek nektek hitelt)

2015. nov. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
54%

"5.000 000 hitel eseten, mondjuk a kamatlab 9% , futamidö 5 ev


5000000 * (1,09)*5 = X"


Hülyeség, ez nem így működik.


Ennek a számításnak betétnél van értelme, amikor évről évre újra befekteted a kamatot.


Hitelnél nem kell így számolni, alapesetben nincs is kamatos kamat, hiszen az egyszer kifizetett kamatért utána már nem fizetsz kamatot (ez lenne a kamatos kamat), és ráadásul folyamatosan van tőketörlesztés is.

2015. nov. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#18


Amire te gondolsz (folyamatos hiteltörlesztes) azok az un 'A-hitelek' annuitasos hitelek, melyeknel a kamatperiodus eseten a törlesztese allando, csak a kamatok csökkenek az evek mulasaval. Ha, frank alapu devizaban van az annuitasos hitel, akkor a devizanemben a frankban allando a töketörleszets, csak forintban lesz más.


Ezert tettem be, a 'Kiszamolo blog'-ot, hogy tessek beleolvasni. Hitel es hitel között is különbseg van. Van ahol, tiz evig csak kamatot fizetsz, es az ados tiz ev utan arra döbben ra, hogy fizette a reszleteket, de nem törlesztett.

2015. nov. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!