Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha mínuszban van a számlám...

Ha mínuszban van a számlám (erste szimpla bankszámla) 3000 Ft-al, az mivel jár?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Úgy értem, hogy jár e valamilyen jellegű negatívummal. Pl. hogy egyre több lesz rajta a mínusz, vagy figyelmeztetés, megszüntetés, büntetés stb. Nem tudok most pénzt rakni rá, csak havonta egy ezrest, így kb. 3-4 hónap alatt egyenlő is lenne. Ezt megtudom tenni, vagy egyből rohannom kell be, és kifizetni az egészet?


2015. nov. 30. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennek a számlának van havi költsége, azzal minden hónapban nőni fog a tartozás. Ha a bankkártyádnak van éves díja, az is növeli majd a minuszt.
2015. nov. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De akkor a havi 1000 Ft-okkal idővel kiegyenlítődik majd, igaz? Van havi díja, kb. 340 Ft.
2015. nov. 30. 18:31
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs hitelkereted, akkor minél előbb vissza kéne fizetned, mert nem veszi jó néven. Egyébként egy kis aprópénz miatt nem fog a bank pattogni, de általában szerződés szerint megtehetné. Ráterhelhet tartozáskezelési díjat, küldözgethet fizetési felszólítás, felmondhatja a számlát, stb. Kamatot biztosan fog rá számolni, ennek olyan 30-40% az éves mértéke, szóval pár hónap alatt nem roppansz bele. (Mondjuk ha havonta még levonnak 340 forint számlavezetési díjat + pár száz forint kamatot, az inkább csak 6 hónap alatt lesz kiegyenlítve, nem 3-4.)
2015. nov. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Fedezetlenségi díjat számolnak fel, ami a negatív egyenleg (kvázi tartozás) bizonyos százaléka. Amolyan büntetőkamat. És mivel minden hónapban legalább a számlavezetési díjjal nő a tartozásod, ez egyre magasabb összeg lesz.

Ha 340Ft a számlavezetés, akkor a harmadik hónap végén, mire összejön a 3000Ft, újabb 1020Ft tartozásod lesz, ami megint nő a kamattal, ha hó végén újra befizetsz egy ezrest, akkor is minimálisan negatív egyenleged lesz. Ennek mi értelme van?

2015. nov. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A számlavezetési díj 286 ft, tapasztalatból tudom.


Rendezni kellene mielőbb. Ún. kényszerhitelkamattal növekszik minden hónapban a tartozásod, ami valóban nem nagy, de jobb rendezni.

Ekkora összegű tartozásnál nem hiszem, hogy felmondják, de az összegből elnézve lassan egy éve tartozol, tehát lehet, hogy ez már elég lesz nekik, hogy felmondják.


Akkor is ki kell természetesen fizetned, csak akkor a számla már nem használható, hanem függő számla lesz és a nullázással meg is fog szűnni.



Általában igaz, hogy ha egy számlát nem használunk, jobb megszüntetni.

De az Erste Szimpla elég kedvezőnek mondható, még régi konstrukció, ma már ilyet nem nagyon találsz. Főleg lekötésre jó inkább.


Ha nincs másik kedvező díjazású számlád, talán inkább megtartanám a helyedben.

2015. dec. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az az igazság, hogy a tartozás teljesen újkeletű, viszont most pár hónapig nem fogom használni a számlámat, a fizetésemet is készpénzben kapom. Úgy döntöttem csak kifizetem, nem érdemes vacakolni vele. Mindenkinek adtam egy zöld kezet!

2015. dec. 1. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!