Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Normális az, hogy bankkártya...

Normális az, hogy bankkártya használatért ilyen sok pénzt vonnak le? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most fizettem be a tmobilos telefonszámlámat a telekom.hu oldalon, átutalással, és 1060 ft-al többet vett le.

Múltkor, ahogy figyeltem paypassos fizetésekkor vagy 300 ft-al többet vesz le, a fizetett összegen felül.

Már nem merem használni a bankkártyámat, mert egy nagy pénzpocséklás az egész.

Jahh, múltkor kaptam egy sms-t hogy -4000 ft valami kártyakezelésért.


Jump kártyám van.


Nektek mennyit von le? Mit tegyek?


2015. dec. 7. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:
22%

Válts számlacsomagot. Azt hiszem, nekünk is valami ilyen problémánk volt, de ha bemész egy (OTP?) fiókba, akkor meg tudod beszélni, milyen csomagot szeretnél. Alapból, nyitáskor "fizetősre" hagyják.

Nem tudom, hány éves vagy, de lehet, jobban járnál egy normál folyószámlával, net-számlával.

Nekem havi ötszázvalahány a számlavezetés, de ingyen utalok, ingyen fizetek, stb - csak a tranzakciós illetéket számolja. (mondjuk az se kevés, de azt nem lehet kikerülni :-( )

2015. dec. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
mi lenne ha megnezned a bankod hirdetmenyet? Minden koltseg nyilvanos.
2015. dec. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

A bankkártyás vásárlás az OTP-nél az összes lakossági betéti kártyával díjmentes, 0 forint. Tehát nem számolnak semmiféle tranzakciós díjat, illetéket, jutalékot, stb. azért, mert vásárolsz a kártyával (akár online, akár személyesen).


"Most fizettem be a tmobilos telefonszámlámat a telekom.hu oldalon, átutalással"

Most akkor bankkártyával, vagy átutalással? Mert a fő kérdés a bankkártya-használatra irányult, nem az átutalásra. Egyébként az átutalás sem ennyire drága - épp most nézem, Jump csomagban jelenleg 75 forint a belföldi forint átutalás (bankon belülre és kívülre is). Ha meg kártyával fizetsz online, az 0 forint.


"Múltkor, ahogy figyeltem paypassos fizetésekkor vagy 300 ft-al többet vesz le, a fizetett összegen felül."

Rosszul figyelted. 0 forint a kártyás vásárlás.


"Jahh, múltkor kaptam egy sms-t hogy -4000 ft valami kártyakezelésért."

Valószínűleg a kártya éves díja, az kb. ilyen összeg. Ugyanis az nem díjmentes. De ez is szépen le van írva a hirdetményben.


Elég valószínűnek tartom, hogy kevered a dolgokat, és kb. fogalmad sincs, mit miért vonnak le, és ezért gondolod, hogy vásárlásonként ilyen irreális összegekkel terhelnek. Gondolom, nincs netbankod sem, hogy pontosan nyomon tudd követni a levonásokat. (Bár ha SMS-t kapsz, akkor valamennyire azért tisztában kellene lenni ezekkel. Habár maga az SMS küldés is fizetős, gondolom tudod.)


Itt tudsz olvasni a díjakról, és nem ér semmilyen meglepetés:


Lakossági bankszámla hirdetmény:

[link]


Lakossági forint alapú betéti kártya hirdetmény:

[link]


Érdemes elgondolkozni a csomagváltáson is, mert a Jump az a csomag, amire minden Juniorost automatikusan átraknak, és természetesen nem az OTP legkedvezőbb csomagja, ha mondjuk fizetést is kapsz a számlára.

2015. dec. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező, te nagy lángész vagy!

lol

2015. dec. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
ez magyarország szívás
2015. dec. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!