Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem igazolt lakáscélú felhaszn...

Nem igazolt lakáscélú felhasználás hitelnél KHR listára rakhat a fundamenta?

Figyelt kérdés

Adóstárs vagyok egy fundamenta lakáshitelnél, amelyet felújításra vett fel az adós. Akkor, hogy ez működjön kellett egy adóstárs is, mivel családban van, ezért nem tartottuk annyira komolynak (nyilván utólag rossz döntés volt). A gond, hogy most öt év elteltével küldött a fundamenta egy olyan levelet, hogy felmondja a szerződést, mert nem lett igazolva a lakáscélú felhasználás.


Az adós felhívta őket és megegyeztek abban, hogy kifizeti a hitelt az állami támogatás megtoldásával, ami szép és jó, de valamiért ilyenkor KHR listára kerül úgy az adós, mint az összes adóstárs.


Az a kérdésem, hogy ilyet jogszerűen csinál-e a fundamenta? Ésén, mint adóstárs, aki semmi rosszat nem tett, hogy kerühetek KHR listára?



2015. dec. 7. 11:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Igen, jogszerű, mert szerződésszegés történt, ami miatt fel is mondták azt.


Olyan nincs, hogy te semmi rosszat nem tettél, mivel adóstárs vagy, vagyis ugyanolyan rangú adós, mint a másik fél, a bank nem tesz köztetek különbséget, a szerződés rád is vonatkozott. Azt nem is tudhatja a bank, hogy neked a papírozáson kívül semmi közöd nem volt a hitelhez.

2015. dec. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Értem is meg nem is a másik nézőpontot.

Ettől függetlenül, én mint adóstárs egyszer sem kaptam értesítést, hogy nincs a lakáscélú felhasználás igazolva, ergo semmit nem tudtam tenni ezért. Egyszer kaptam erről értesítést, amikor már megzüntették a szerződést. Szóval nem kellett volna erről értesítést kapnom?

2015. dec. 7. 11:54
 3/16 anonim ***** válasza:
A másik fél kapott? Vagy le volt írva a szerződésben, hogy eddig az időpontig kötelesek vagytok igazolni?
2015. dec. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A másik fél valószínűleg kapott, de erről nem tudok. Az adós nekem azt az információt adta, hogy ez intézve van, így én nem tudtam az ellenkezőjéről, azaz hogy nincs igazolva.
2015. dec. 7. 12:17
 5/16 anonim ***** válasza:
A Fundamenta lépése jogos, te pedig a hitel résztvevője vagy, mint adóstáts. A hitelben résztvevő személyek felelősséggel tartoznak. Van egy dokumentum, ÁSZF a neve. Ezt célszerű elolvasni (most már mindegy, de a jövőre nézve érdemesegfogadni) hiszen minden fontos információt tartalmaz és arra való hivatkozással minden létező perben vesztesként indulnál.
2015. dec. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

bocsánat, de számomra nem hasznos, amit írsz, utolsó kommentelő. A "mit kellett volna" szerintem ilyenkor teljesen felesleges. Te most úgy írtál választ, hogy szerintem operatív szinten nem gondoltad végig, hogy egyáltalán mit szabad és mit nem ilyenkor a fundamentánál.

Sőt, egyenesen "igazat adsz" a fundamentának egy olyan aljasságért, amit egy normális helyen már rég megbüntetnének. Te azt mondod, azzal, hogy aláírtam a szerződést, akkor azzal mindent elfogadtam, ami az ÁSZF-ben van. Végigolvastam és ilyen rész egyszerűen nincs benne, hogy ha nem tudja az adós a lakáscélú felhasználást igazolni, akkor annak ellenére, hogy megegyezik a fundamentával, hogy visszafizeti az összes állami jóváírást+maradék tartozást, akkor automatikusan rárakják az adóst és összes adóstársat a KHR listára.


Szerintem ilyen válaszoknak nincs értelme, amit te is írtál. Tök jó lenne, ha olyanok írnának, akinek már volt ilyenben tapasztalatuk, esetleg a másik oldalon ülnek

2015. dec. 8. 08:49
 7/16 anonim ***** válasza:

Akkor csak a tisztánlátás kedvéért: 9 évet dolgoztam a Fundamentánál...

Amit leírtam egyszerű tény. Az ÁSZF az irányadó. Benne van minden, amit most sérelmezel, így átkozhatod a Fundamentát és mosakodhatsz, de az a helyzet, hogy a szabályok nem ismerése nem mentesít a felelősség alól.

Innentől kezdve tégy amit akarsz. Szia.

2015. dec. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A KHR listára pedig a szerződésszegésért kerültetek.
2015. dec. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Annyira egyértelmű volt számomra, hogy egy begyepesedett, másik oldalon lévő ember kommentel. Így csak azok szoktak mellé állni valami aljas vállalatnak, akik velük egy hajóban eveztek és kimosták az agyát.


Mint írtam, nem azzal van a gondom, hogy az ÁSZF-ben leírtakkal utólag nem értek egyet, hanem most elolvastam és abban egész egyszerűen nincs olyan, amiben nekem mint adóstársnak kötelességem lenne a lakáscélú felhasználást igazolnom. Nekem semmi közöm, hogy pontosan mire használja fel az adós a kapott pénzt. Én, mint adóstárs azért felelek, ha ő nem tud fizetni, akkor engem vesznek elő. És ne gyere légy szíves azzal, hogy aláírtuk és ezzel mindenért felelek én is, mert a világ nem ilyen egyszerű (a fundamentának persze így könnyebb intézkedni). Pont ezt támasztja az is alá, hogy az utóbbi két évben, CSAK AZ ADÓSNAK küldtek olyan értesítőt, hogy igazolja a lakáscélú felhasználást, nekem, mint adóstársnak nem. Nekem mit küldtek? Pusztán arról küldtek értesítést, ha az adós nem fizette be idejében a törlesztőt. Ebből mire lehet következtetni? Egész egyszerűen arra, hogy a lakáscélú felhasználás igazolása a fundamenta és az adós közös ügye, nem az adóstársé. Persze, hogyha gond van, akkor a fundamentának sokkal könnyebb egy pontosan le nem rögzített esetre egy általános rendelkezést használnia, azaz, amit te is szajkózol: "Az adóstárs is ugyanúgy felel mindenért!".

Plusz az is kikövetkeztethető, hogy te nem egy ügyfél fejével gondolkozó ember vagy, hanem amit a FUNDAMENTA MOND, AZ AZ IGAZSÁG, és kész.


Sajnálom, hogy ennyire átmentem személyeskedésbe, csak sajnos nem tudok szó nélkül elmenni amellett, hogy ennyivel lesöpröd az egészet, hogy "ezt írtad alá és kész, vállald a következményeidet". Nem ez a hozzáállás viszi előre a világot. Ha már a 9 év fundás tapasztalatoddal hozzászólsz egy ilyen kérdéshez, akkor pont az lenne az előremutató, hogy valamit visszaadsz az embereknek és próbálsz segíteni, nem csak a reményüket veszed el. Így viszont hasznavehetetlen a hozzászólásod.

2015. dec. 9. 09:03
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Hm...ha ott dolgoztam, akkor elfogult vagyok, ha nem, akkor meg kívülálló, aki nem tudja mit beszél. Érdekes a felfogásod. Ha esetleg azt várod, hogy valaki helyeselje az álláspontodat, akkor ülj le egy sarokba és várj! De ne remélj sokat!

Ha fejreállsz is, az a problem, hogy a felelősséged fennáll, azzal pedig, hogy aláírtad a hitelszerződést, mint adóstárs, ezt a felelősséget el is ismerted. Te most nem velem vitatkozol, (bár azt hiszed, és még azt is, hogy igazad van) de tévedésben vagy már megint. Te a törvénnyel vitatkozol és igen, ha ez neked oly annyira fáj is, ez esetben a Fundamentának van igaza. Hogy neked ez nem tetszik, az meg a te személyes problémád. Te ott együttérzést vártál, tényeket kaptál helyette, amit képtelen vagy feldolgozni. Az élet kegyetlen. Így jártál. Majd legközelebb gondolkozol.

Az ÁSZF pedig tartalmaz MINENT, amit kell. De hogy te nem olvastad, arra az életemet is felteszem.

Hány ászf-et is olvastál? Hogy is nézett ki?

2015. dec. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!